×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. marts, 2013
Drukāt

Ar patiesības ieročiem

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ar bīskapu liecībām par ticības gaismu un arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča celebrēto Svēto misi Jēkaba katedrālē sestdien beidzās triju dienu starptautiska zinātniska konference.

 

Konferenci “Ticība 21. gadsimtā: jaunā antropoloģija trešajam gadu tūkstotim” rīkoja Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts (RARZI) un Rīgas Teoloģijas institūts sadarbībā ar Rīgas domi un Rīgas arhidiecēzi. Konference bija veltīta pāvesta Benedikta XVI izsludinātajam Ticības gadam un RARZI 20 gadu jubilejai.

Viens no emocionāli spilgtākajiem bija Jāņa Pāvila II Pontifikālās universitātes Krakovā profesora Dariuša Oko referāts “Cilvēka izpratne un ģimene”. Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Inese Švekle, akcentējot, ka baznīca var būt labs sadarbības partneris sociālā atbalsta sistēmas attīstībā, stāstīja par koncepciju “Ģimenei draudzīga Rīga” – ka drīzumā taps jauns portāls ģimenēm ar bērniem, būs konkursi par ģimenēm draudzīgu pasākumu rīkošanu un citas iniciatīvas.

Konferencē bija diskusija arī par to, kā cīnīties pret antikristīgu ideju lobijiem, un tur iedarbīgākais ierocis ir – patiesība. Bīskaps Antons Justs savā ticības liecībā atcerējās, kā 1996. gada janvārī svētīgais pāvests Jānis Pāvils II, iesvētot viņu un Andreju Ārvaldi Brumani par bīskapiem, vēlējis, ka viņu uzdevums ir ievest Latviju 21. gadsimtā kā ticīgu tautu, kas saprot, ka valstī labklājība jāceļ, ekonomika jāattīsta, bet pamatiem vajag būt garīgiem – tiem jābūt ticības pamatiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+