Mobilā versija
+6.1°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
10. maijs, 2013
Drukāt

Arī pērtiķi pielāgojas jaunai kultūrvidei


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Gluži tāpat kā cilvēki, kas ieradušies jaunā valstī vai citā kultūras vidē, mēģina to iepazīt un tai pielāgoties, arī pērtiķi, izrādās, labprāt apgūst jaunu kultūru iezīmes.

 

“Tas pierāda, ka arī dzīvnieku pasaulē valda vēlme pēc kultūru mijiedarbības,” raksta britu laikraksts “The Daily Telegraph”. “Pētījums varētu izskaidrot arī cilvēku zinātkāres izcelsmi, iepazīstot dažādas kultūras un apmeklējot vēl neiepazītas valstis.” “Ir tāds teiciens – kad ierodies Romā, dari kā romietis. Šāds teiciens varētu būt arī jēgpilns dabā, kur zināšanas par vietējo uzvedību ir labākais ceļvedis, lai pielāgotos jaunajai videi,” paudis skotu zinātnieks Endrū Vaitens.

 

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+