Pasaulē
Eiropa

Ķīlnieku krīze Francijas baznīcā: nogalināts mācītājs; miruši arī uzbrucēji 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Vienā no Ruānas baznīcām Francijas ziemeļos šodien notikusi ķīlnieku sagrābšana, vēsta Francijas plašsaziņas līdzekļi.

Saskaņā ar Francijas Iekšlietu ministrijas ziņoto, abi bruņotie noziedznieki ir nogalināti. Plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka nogalināts ir arī 84 gadus vecais mācītājs, kuram uzbrucējs ar nazi pārgriezis rīkli.

Vēl viens ķīlnieks guvis smagus ievainojumus. Patlaban viņa veselības stāvoklis tiek vērtēts kā kritisks.

Tiek ziņots, ka ar nažiem bruņoti uzbrucēji par ķīlniekiem bija sagrābuši piecus cilvēkus – mācītāju, divas mūķenes un divus baznīcas apmeklētājus.

Šobrīd nozieguma vietā atrodas Francijas prezidents Fransuā Olands un iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs.

Uzbrukuma iemesls pagaidām nav zināms. Francijas varasiestādes pagaidām nekomentē, vai uzbrukums saistīts ar terorismu, taču izmeklēšana uzticēta pretterorisma izmeklēšanas tiesnešiem.

Saistītie raksti

Francijas plašsaziņas līdzekļi, atsaucoties uz aculiecinieku teikto, vēsta, ka uzbrucēji izklieguši teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” saukļus un apgalvojuši, ka ir šī grupējuma locekļi.Arī Francijas prezidents Fransuā Olands apstiprinājis, ka abi vīrieši, kas sagrāba ķīlniekus un pārgrieza rīkli mācītājam, apgalvojuši, ka pārstāv teroristisko grupējumu “Islāma valsts”.

Jau ziņots, ka pēc terorista sarīkotā asiņainā slaktiņa Nicā, kurā bojā gāja 84 cilvēki, Francijas iedzīvotāji pauduši klaju neapmierinātību ar Francijas amatpersonu un tiesībsargājošo iestāžu darbu, ļaujot valstī netraucēti saimniekot teroristiem.

LA.lv