×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Ārmstrongam atņems visus septiņus “Tour de France” titulus

AFP/LETAAFP/LETA

Leģendārajam ASV riteņbraucējam Lensam Ārmstrongam tiks atņemtas visas septiņas uzvaras prestižā daudzdienu velobrauciena “Tour de France” kopvērtējumā, ceturtdien paziņoja ASV Antidopinga aģentūra (USADA).

Šādu lēmumu USADA pieņēma pēc tam, kad pats Ārmstrongs ceturtdien atzina, ka viņam apnicis cīnīties pret izvirzītajām apsūdzībām dopinga lietošanā.

USADA vairākas reizes apsūdzēja Ārmstrongu dopinga lietošanā, taču pats sportists allaž šīs apsūdzības noliedza un iesniedza apelāciju pret USADA lēmumiem, kas gan katru reizi tika noraidīta.

Līdz ar to Ārmstrongs pieņēma lēmumu vairs necīnīties pret šīm apsūdzībām.

USADA pavēstīja, ka 40 gadus vecajam Ārmstrongam, kurš jau noslēdzis profesionālo karjeru, tiks piespriesta mūža diskvalifikācija.

“Šī ir skumja diena visiem tiem, kuri mīl sportu un mūsu sportistus,” izteicās USADA galvenais izpilddirektors Treviss Taigarts. “Tas ir ļoti sāpīgs piemērs tam, kā sports, kurā visi cenšas nokļūt uz uzvaru altāra, aizēno godīgu konkurenci un sportistus, kuri snieguma uzlabošanai nelieto dopingu.”

Kā ziņots, jūlijā Ārmstrongs iesniedza tiesā prasību pret USADA pēc tam, kad aģentūra kārtējo reizi apsūdzēja riteņbraucēju dopinga lietošanā. Šādas apsūdzības Ārmstrongs saņēmis regulāri, bet nekad testi nav uzrādījuši pozitīvu rezultātu.

Sportists apstrīdēja aģentūras iesniegto lietu jurisdikciju un tās noteikumu leģitimitāti. Savukārt Ārmstronga juridiskais pārstāvis toreiz apgalvoja, ka USADA noteikumi ir ASV konstitucionālo tiesību uz taisnīgu tiesu pārkāpums.

Tāpat leģendārais riteņbraucējs, kurš allaž apgalvojis, ka nekad nav lietojis sniegumu uzlabojošus medikamentus, norādīja, ka Taigarts veic personīgu atriebību sportistam.

Ārmstrongs “Tour de France” uzvarēja laika posmā no 1999. līdz 2005.gadam.

Ārmstrongs otro reizi savu karjeru noslēdza pagājušā gada februārī. Sākotnēji viņš no sporta aizgāja 2005.gadā, bet trīs gadus vēlāk negaidīti atgriezās, tomēr astoto reizi triumfēt “Tour de France” velobraucienā tā arī nespēja.

Jau vēstīts, ka neilgi pirms Ārmstronga otrās karjeras beigām sporta žurnāls “Sports Illustrated” nāca klajā ar informāciju, ka pagājušā gadsimta izskaņā Ārmstrongs lietojis analīzēs grūti identificējamu preparātu, kas uzlabo ķermeņa asinsriti, – “HemAssist”.

Savukārt vēl pāris mēnešus vēlāk Tailers Hamiltons apgalvoja, ka redzējis, kā 1999.gadā viņa toreizējais komandas biedrs Ārmstrongs injicējis sev EPO jeb eritropoetīnu.

Tāpat Ārmstronga vārds figurējis arī cita amerikāņu riteņbraucēja Floida Lendisa dopinga lietošanas lietas izskatīšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+