Pasaulē
Eiropa

Artilērijas apšaudē Turcijas pilsētā pie Sīrijas robežas ievainoti 18 cilvēki0


Turcija, 10.10.2019.
Turcija, 10.10.2019.
Foto: SCANPIX/AP/LETA

Šāviņiem trāpot valdības ēkai un citiem namiem netālu no Sīrijas robežas esošajā Turcijas pilsētā Akčakalē, ceturtdien ievainoti vismaz 18 cilvēki, ziņo vietējie mediji.

No Akčakales Turcijas karaspēks trešdien sāka plašu uzbrukumu kurdu kontrolētajām teritorijām pilsoņkara plosītās valsts ziemeļaustrumos.

Trīs cilvēki ievainoti, tostarp viens nopietni, šāviņam trāpot kādas valsts iestādes ēkā, un dūmi bija redzami nākam no vairākām vietām pilsētā, ziņoja aģentūras AFP žurnālists, piebilstot, ka dzirdams apšaudes troksnis.

Pilsētas varasiestādes aicināja cilvēkus doties uz patvertnēm.

Saistītie raksti

Turcijas ofensīvas mērķis Sīrijā ir padzīt kurdu kaujiniekus no robežas un nodibināt pierobežā “drošības zonu”, kurp repatriēt sīriešu bēgļus.

Neraugoties uz to, ka kurdu grupējumam “Tautas aizsardzības vienības” (YPG) bijusi izšķiroša loma uzvarās Sīrijā karā pret teroristu grupējumu “Islāma valsts”, un to, ka Vašingtona Sīrijas kurdu kaujiniekus uzskata par sabiedrotajiem un tos militāri atbalstījusi, Ankara YPG dēvē par Turcijā ārpus likuma izsludinātā bruņotā separātistu grupējuma “Kurdistānas Strādnieku partija” (PKK) atzaru un uzskata YPG par teroristu organizāciju.

LA.lv