×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Kādus iespaidus, apceļojot Latviju, guvuši ārvalstu tūristi? (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Siguldas pilsdrupas.

Nikola no Vācijas, ceļo kopā ar vīru un meitu:

“Mums piedzima pirmais bērns, un gribējām pavadīt laiku kopā visa ģimene. Izvēlējāmies nedaudz paceļot ārpus Vācijas. Bijām izlēmuši, ka ceļosim uz Baltijas reģionu. Tā kā mēs nākam no bijušās Austrumvācijas teritorijas, nolēmām doties uz šejieni. Turklāt šāds brauciens ir vieglāks bērnam, jo ceļš nav pārāk tāls. Jau pabijām Igaunijā piecas dienas, tagad kārta ir Latvijai. Noīrējām mašīnu un tagad ceļojam gar Latvijas piekrasti. Esam patīkami pārsteigti par redzēto. Esam bijuši Ventspilī, Kolkas ragā, Siguldā, Pāvil­ostā un Kuldīgā. Šeit satiekam ļoti daudzus cilvēkus ar bērniem, un visi ir tik priecīgi. Tas ir ļoti jauki. Manuprāt, Igaunijā cilvēki ir vēsāki un atturīgāki nekā Latvijā. Viss šeit, Baltijas valstīs, ir tik skaists – gan ziedi un arhitektūra, gan vispārējā sakoptība. Liels pluss ir tas, ka arī šeit tagad ir eiro, tas lietas padara vieglākas arī ceļotājiem, ērti salīdzināt cenas. Jāteic, ka Latvijas lielajās pilsētās cenas ir līdzīgas kā Vācijā, bet mazpilsētās viss ir lētāks. Par ceļu kvalitāti nevaram sūdzēties. Esam bijuši Moldovā, Rumānijā un citās Austrumeiropas valstīs – Latvijā ceļi ir perfekti! Un nav jau problēma, ka visur laukos nav asfalta, galvenais, lai lielceļi būtu asfaltēti.”

Marks no Zviedrijas, ceļo kopā ar sievu Karīnu:

“Esam atbraukuši apciemot radinieku, kurš dzīvo un strādā Rīgā – Stokholmas Ekonomikas augstskolā. Rīgā esmu jau trešo reizi, un man te patīk – te ir ļoti lētas preces un laba atmo­sfēra. Iepriekš bijām laikā, kad sniga – visu laiku nācās dzīvot viesnīcā. Tagad vasarā saprotam, ka te ir daudz vairāk, ko redzēt: ir restorāni, dažādi apskates objekti. Pagaidām nav tādu lietu, kas nepatiktu. Arī pie mums Zviedrijā uz ielām redzam dzērājus vai ubagotājus – šajā ziņā nav lielu atšķirību. Godīgi sakot, šeit diedelnieku ir pat daudz mazāk nekā pie mums – dažkārt šķiet, ka vai puse Rumānijas stāv Zviedrijā pie veikaliem un lūdz naudu. Esmu bijis Tallinā, tur bija liels tirgus, kur varēja lēti iepirkties. Ja jums te tāds ir, tad neko vairāk nesakiet, citādi sieva neliksies mierā.”

Ulfs

no Zviedrijas:

“Ar sievu atbraucām šeit atvaļinājumā. Nekad neesmu bijis Latvijā, biju ieinteresēts, ko es te redzēšu. Kopumā man Rīgā ļoti patīk, tā ir lielāka, nekā es biju domājis. Neko daudz par Rīgu pirms braukšanas nezināju, bet mana sieva šeit bija iegriezusies uz pāris stundām un vēlējās atgriezties, gribēja redzēt vairāk. Esam apmetušies ārpus Vecrīgas, taču vecpilsētu esam jau apskatījuši – ļoti skaista un interesanta arhitektūra. Arī cilvēki šeit ir jauki un draudzīgi. Es nāku no Zviedrijas vidienes, kur saradies ļoti daudz ubagotāju – tie ir parādījušies pēdējo divu gadu laikā, tas ir bijis kā sprādziens.”

Volters

no Vācijas:

“Uz Latviju atbraucām, jo nekad neesam bijuši šajā reģionā, tāpēc izlēmām, ka beidzot tas ir jāmaina. Esam apceļojuši arī Igauniju un Lietuvu. Grūti salīdzināt visas trīs valstis, jo mēs jau redzam tikai labās un skaistās vietas. Atzīšos, ka man ļoti patika Tallina un viens no Igaunijas nacionālajiem parkiem. Bet arī Rīga ir lieliska vieta. Es gribētu te palikt nedaudz ilgāk. Visa šī pilsētas atmosfēra ir laba, ļoti jauka vieta, dzīvelīga, daudz kas pilsētā ir atjaunots, un tas man patīk. Esam bijuši vairākās vietās ne tikai Rīgā, bet arī lauku tūrisma vietās. Neko sliktu nevaram teikt. Mēs braucam atpūsties, esam šeit īsu laiku un nemaz necenšamies atrast sliktās lietas, bet gan apskatīt un sajust to labo. Esmu pārsteigts par visu trīs Baltijas valstu attīstības līmeni. Par to, cik daudz jūs esat sasnieguši kopš iestāšanās Eiropas Savienībā. Mūsu gide ir no Igaunijas, un arī viņa pauda prieku par Baltijas valstu attīstību.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nekas drīz mums ar atvedīs bēgļus – tad viss būs kā pienākas, i ubagotāji būs i netīrība.

  2. Galvenais ir dabūt tos ārzemniekus uz LV, jo daudzi vēl baidās braukt un nezina, ko šeit sagaidīt. Taču tie, kas atbrauc, ir patīkami pārsteigti un grib braukt vēl. Ārzemnieku pozitīvās atsauksmes ir vislabākā reklāma, jo tai ir daudz lielāka ticamība.
    Tā kā nenolaižamies, esam laipni un priecīgi, sakopjam savas mājas un tad ari viss pārējais nāks.

  3. Esmu lepns par LV.

  4. ir tīri labi. rīga un latvijas daba ir reāla štelle!

  5. Patīkami lasīt kaut ko labu.

Draugiem Facebook Twitter Google+