×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2014
Drukāt

Ārzemju tūristi Latvijas laukos sajūsminās par ēdieniem no meža veltēm

Foto-LETAFoto-LETA

Ārzemju tūristi, apmeklējot Latvijas laukus, īpaši sajūsminās par meža garšām latviešu ēdienos, pastāstīja asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele.

Viņa uzsver, ka ceļojumu maršrutos viss, kas saistās ar degustēšanu, ir ļoti pieprasīts. Ārzemniekiem vienmēr esot patikusi ne tikai Latvijas zaļā daba, bet viņi arī atzinuši, ka šeit ir īstu garšu ēdiens. Latvieši tā gatavošanā izmantojot daudz tādu lietu, ko attīstītā Rietumu sabiedrība jau sen ir aizmirsusi. Kā piemērs tiek minētas meža garšas – brūkleņu ievārījums, gaileņu mērce, tāpat zaķkāposti un citi labumi. Tāpat latvieši ēdienā izmanto arī pienenes un jaunās nātres, ko ārzemju cilvēki nekad nav zinājuši.

Kā stāsta Ziemele, šis ir laiks, kad arī kopumā mainās cilvēku intereses. Viņi atgriežas pie īstām vērtībām – veselīgiem produktiem no laukiem.

Latvijā pēdējos gados sācies īsts mājražotāju pieauguma bums, kas saistīts ar atvieglotajām Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) un citām prasībām nelielas ražotnes izveidošanai. Šogad pirmo reizi 130 šādās saimniecībās tika rīkotas atvērtās dienas, kurās uzņēma apmeklētājus ar īpašu programmu un cenu atlaidēm.

Asociācija “Lauku ceļotājs” patlaban apvieno aptuveni 350 biedru. Jau vairākus gadus asociācija ir atvērta ne tikai naktsmītnēm un ar to saistītiem biznesiem, bet jebkuram lauku uzņēmējam, kurš nodarbojas ar tūrismu laukos un uzņem apmeklētājus, tostarp ražotājiem, amatniekiem un citiem. Asociācija izdevusi aptuveni 50 dažāda veida ar tūrismu saistītus bukletus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+