×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Asads: Rietumi teroristus uz Sīriju sūta, lai no tiem atbrīvotos

LETALETA

Sīrijas prezidents Bašars al Asads apsūdzējis Rietumus par to, ka uz Sīriju tiek sūtīti “takfīru teroristu grupējumi”, lai tādējādi atbrīvotos no tiem Rietumvalstīs.

Rietumvalstis uzskata, ka “šie takfīru (musulmaņu ekstrēmisti, kas apsūdz citus musulmaņus par atteikšanos no konkrētiem uzskatiem) teroristu grupējumi, kas gadu desmitiem ilgi ir radījuši drošības riskus, ieradīsies Sīrijā un tiks nogalināti, un tādā veidā varēs no tiem tikt vaļā,” Asads sacījis ceturtdien Sīrijas valstij piederošā laikrakstā “Al Thawra” publicētā intervijā.

Asads norādījis, ka Rietumvalstis, “atbalstot terorismu Sīrijā, cer vājināt valsti, kuru jau kopš 2011.gada marta pārņēmis bruņots konflikts, kas sākās, kā miermīlīga pret valdību vērstu protestu kustība.

Sīrijas valdība režīma pretiniekus dēvē par teroristiem un jau kopš nemieru sākuma norāda, ka konfliktā iesaistās ārvalstu kaujinieki.

Sīrijas prezidents valdības laikrakstam uzsvēra, ka pat Rietumvalstis, kas atbalsta sacelšanos, to vairs nesauc par revolūciju.

“Vairs netiek minēts vārds revolūcija, tagad tiek runāts par terorismu,” sacīja Sīrijas prezidents.

“Viņi ir pārgājuši jaunā stadijā. Viņi nošķir labos teroristus no sliktajiem teroristiem,” paskaidroja Asads, uzsverot, ka “vārds revolūcija vairs netiek minēts”.

Liela daļa starptautiskās sabiedrības, tostarp ASV, ir paudušas savu atbalstu Asada režīma pretiniekiem.

Tomēr starptautiskie opozīcijas atbalstītāji ir piesardzīgi, lemjot par Asada režīmu pretinieku apbruņošanu, bažījoties, ka ieroči varētu nonākt radikālo opozīcijas locekļu rokās, tostarp ar starptautisko teroristu organizāciju  “Al Qaeda” saistītā grupējuma “Nusras fronte”.

Saskaņā ar ANO datiem kopš 2011.gada marta, kad Sīrijā sākās nemieri pret Asada režīmu, dzīvību zaudējuši 93 tūkstoši cilvēku, bet Londonā bāzētā aktīvistu organizācija “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija” vēstī par vismaz 100 tūkstošiem bojāgājušo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+