×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. novembris, 2012
Drukāt

Asanžam esot problēmas ar plaušām

Foto - AFPFoto - AFP

Pretrunīgi vērtētā tīmekļa medija “WikiLeaks” dibinātājam Džūljenam Asanžam, kurš jau piecus mēnešus atrodas Ekvadoras vēstniecībā Londonā, ir problēmas ar plaušām, kas var pasliktināties, paziņoja Ekvadoras vēstniece Britānijā Ana Albana.

“Viņam ir hroniskas plaušu problēmas, kas jebkurā brīdī var saasināties,” apgalvoja Albana. Ekvadora “sedz viņa medicīniskos izdevumus” un organizē “regulāras medicīniskās pārbaudes”, sacīja Albana, piebilstot, ka Asanžs dzīvo slēgtās telpās kopš patvēruma lūgšanas pirms 162 dienām, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai.

Zviedrija vēlas viņu nopratināt saistībā ar apsūdzībām izvarošanā un seksuāla rakstura uzbrukumā, ko Asanžam izvirzījušas divas stokholmietes. Ekvadora piešķīrusi Asanžam diplomātisko patvērumu. Asanžs noliedz apsūdzības izvarošanā, apgalvojot, ka seksuālās attiecības ar abām sievietēm notikušas pēc abpusējas piekrišanas. Asanžs uzstāj, ka apsūdzības pret viņu ir politiski motivētas un ka ASV vēlas panākt viņa tiesāšanu par valsts noslēpumu izpaušanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+