×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. marts, 2016
Drukāt

Astoņu gadu jubileju nosvinējusi latviešu biedrības Īrijā mūzikas skola “Mazais Letiņš”

Foto: Latviešu biedrība Īrijā.Foto: Latviešu biedrība Īrijā.

"Mazais Letiņš" pirms došanās uz Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2015. gadā.

Latviešu biedrības Īrijā mūzikas skola “Mazais Letiņš” nosvinējusi astoņu gadu jubileju, raksta portāls Latviesi.com.

Studija tapa 2008. gada pavasarī, kad Īrijas kora “eLVē” diriģente Inguna Grietiņa uzaicināja koristu bērnus un citus Īrijā esošo latviešu bērnus sapulcēties un kopīgi iemācīties pāris dziesmiņas, ko nodziedāt koncertā Dublinā kopā ar “Čikāgas Piecīšiem”.

Galarezultāts tik patīkami pārsteidza visus iesaistītos, ka pēc koncerta Alberts Legzdiņš aicināja bērnus turpināt kopā muzicēt un pats personīgi deva grupai nosaukumu “Mazais Letiņš” – bērni toreiz dziedāja: “Es esmu maziņš letiņš un dūša man ir liela, un kad es drusciņ paaugšos, tā būs vēl lielāka!”

Nu “Mazais Letiņš” ir izaudzis par mūzikas studiju – skolu ar vokāla, kora un dažādu mūzikas instrumentu apguves iespējām. Visus šos gadus tā vadītāja ir pedagogs Inguna Grietiņa, un uz šo brīdi skolā darbojas vēl trīs skolotāji – Rasa Stonkus, Zane Lamberte, Signis Jaunzems.

Šo pavasari “Mazajam Letiņam” aprit astotais muzicēšanas gads. Šajā laikā bērni uzstājušies daudzviet, taču kā vienu no iespaidīgākajiem notikumiem šo gadu laikā bērni un vecāki min pagājušās vasaras lielo iespēju dziedāt Rīgā XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Mežaparka lielajā estrādē vairāk kā 12 tūkstošu dziedātāju vidū.

Dzimšanas dienu “Mazais Letiņš” svin katru gadu, un šogad tā dalībnieki apmeklēja Korkas brīvdabas zooparku “FOTA Wildlife Park”. Līdzi bija paņemta jubilejas kūka, apskatīts leģendārā kuģa “Titanic” muzejs Kobhā – šī osta bija pēdējā pieturvieta pirms kuģa nogrimšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+