×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

ASV brīdina Eiropu: sabiedriskās vietās tuvākajā laikā plānoti teroristu uzbrukumi (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Teroristu grupējumi “Islāma valsts” un “Al Qaeda”, kā arī tā filiāles īstenošanai tuvākajā laikā Eiropā gatavo jaunus uzbrukumus, teikts brīdinājumā, kas ceturtdien publicēts ASV Valsts departamenta tīmekļa vietnē.

“Visas Eiropas valstis joprojām nav pilnībā pasargātas no transnacionālo teroristu organizāciju draudiem,” uzsvērts dokumentā.

Specdienesti uzskata, ka uzbrukumus visticamāk varētu sarīkot teroristi, kas darbojas vienatnē un kurus “iedvesmo ekstrēmistu organizācijas”.

Valsts departaments šīs prognozes saista ar to, ka Eiropā no Sīrijas un Irākas atgriežas ar “Islāma valsti” saistījušies Eiropas valstu pilsoņi.

Par teroristu uzbrukumu mērķi, ņemot vērā līdzšinējos precedentus, varētu kļūt “lieli sporta pasākumi, teātri, atklātas tirgošanās vietas, aviodienesti, transporta sistēmas un sabiedriskas vietas, kur vērojama liela cilvēku koncentrācija,” norāda Valsts departaments.

Dokumentā arī pausts brīdinājums, ka terorakti iespējami citos reģionos – Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā.

“Islāma valsts” uzņēmusies atbildību par novembrī Parīzē notikušo slaktiņu, kurā tika nogalināti 130 cilvēki.

Parīzes terorakti tika izplānoti Sīrijā, sagatavoti Beļģijā un pastrādāti ar francūžu palīdzību, uzreiz pēc slaktiņa paziņoja Francijas prezidents Fransuā Olands.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Dievs plāno, CIP dara…Tad jau drīz ies vaļā..

  2. Vai modes vārds DAESH jau nolietojies? Pēkšņi atkal “islāma valsts”.

  3. uzbrukumi – mērķeļ-junckeru “pūļu” rezultāts.

  4. man domāt, plānoti †eroris†u uzbrukumi sabiedriskās vietās tuvākajā laikā. var jau būt, ka arī plānoti sabiedriskās vietās, bet varbūt plānoti kautkur šaurākā lokā.

  5. Transnacionālo teroristu organizāciju trenere un barvede ASV-

Draugiem Facebook Twitter Google+