Kultūra
Teātris un kino

ASV Filmu kritiķu balvā šogad neizšķirts 0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Šonakt svinīgā ceremonijā Santamonikā Kaliformijā pasniegtas ASV Filmu kritiķu balvas. Vienādu balvu skaitu saņēma “Zelta globusa” balvas laureāte “Trīs ziņojumu dēļi pie Ebingas Misūri” un režisora Giljelmo del Toro darbu “Ūdens forma”.

“Ūdens forma” tika atzīta par labāko filmu, Giljelmo del Toro – par labāko režisoru, tāpat filma saņēma balvu par labāko mākslinieka darbu, savukārt Aleksandrs Desplats atzīts par labāko komponistu.

Savukārt “Trīs ziņojumu dēļi pie Ebingas Misūri” galvenās lomas tēlotāja Frensisa Makdormanda atzīta par labāko aktrisi, Sems Rokvels – par labāko otrā plāna aktieri, tāpat filma ieguvusi balvu par labāko aktieru ansambli.

Par labāko aktieri atzīts Gerijs Oldmens, bet par labāko aktrisi otrā plāna lomā – Elisona Dženija.

ASV Filmu kritiķu balva tiek uzskatīta par vienu no veidiem, kā prognozēt Oskara ieguvējus, tomēr nevar teikt, ka tā būtu ļoti precīza prognoze – balvas pastāvēšanas 22 gados tikai 13 reizes ASV Kinoakadēmijas biedru viedoklis sakritis ar Filmu kritiķu uzskatiem par filmu kvalitāti. Savukārt par labāko režisoru gan ASV Filmu kritiķu balvas, gan “Oskara” balvas eksperti bijuši vienisprātis 17 reizes.

LA.lv