×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

ASV gatavo Ukrainas amatpersonu melno sarakstu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Saistībā ar Ukrainā notiekošajiem protestiem pret prezidentu Viktoru Janukoviču un tiesībsargājošo iestāžu vardarbīgo vēršanos pret protestētājiem ASV Valsts departaments izveidojis ukraiņu amatpersonu melno sarakstu, kurā iekļauts arī Ukrainas iekšlietu ministrs Vitālijs Zaharčenko (attēlā ir viņa portreta atveidojums kāda protestētāja plakātā), informē interneta vietne “EUObserver.com”.

Sarakstā šobrīd atrodas aptuveni divdesmit Ukrainas amatpersonas, tostarp Zaharčenko, pēc kura pavēles drošības dienesti uzbruka miermīlīgajai demonstrācijai novembra beigās. Tāpat uz saraksta izveidi ASV amatpersonas pamudinājušas Ukrainas drošības dienestu piekoptās metodes Janukoviča pretinieku apspiešanā, piemēram, žurnālistes Tatjanas Čornovilas aizdomīgā piekaušana, ko, iespējams, pastrādājuši civilā apģērbā tērpušies drošības iestāžu darbinieki.

Pret sarakstā iekļautajām personām ASV varētu noteikt virkni sankciju, tajā skaitā iesaldēt amatpersonu kontus un liegt viņiem ieceļot Savienotajās Valstīs. Pagaidām sankcijas nav stājušās spēkā, un, kā atklājušas amerikāņu amatpersonas, tas varētu notikt, ja vardarbīgā vēršanās pret protestētājiem turpināsies. Pagaidām listes izveidošana ir tikai brīdinājums. Demokrātu un republikāņu senatoru izstrādātajā rezolūcijā rakstīts: “Ja [Ukrainas] valsts turpinās vardarbīgi vērsties pret miermīlīgajiem protestētājiem, prezidentam un kongresam vajadzētu apspriest iespēju par sankciju ieviešanu, tostarp vīzu liegumiem un kontu iesaldēšanu.”

Kijevā vērienīgās demonstrācijas pret Ukrainas prezidentu Janukoviča sākās pēc tam, kad viņš lēma tomēr neparakstīt politiskās asociācijas un brīvās tirdzniecības līgumu ar Eiropas Savienību, bet tā vietā tuvināties Maskavai. Protestu kulminācijas brīdī Ukrainas galvaspilsētā demonstrācijās pulcējās līdz pat pusmiljonam cilvēku, taču kopš gadu mijas demonstrāciju jauda ir krietni apsīkusi. Šobrīd uz mītiņiem Kijevas centrā esošajā Neatkarības laukumā ik dienas ierodas aptuveni piecsimt līdzi divi tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+