×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

ASV notiesā igauņu hakeri

Foto - AFPFoto - AFP

Tiesa ASV Ņujorkas štatā piesprieda Igaunijas pilsonim Aleksandram Suvorovam septiņu gadu cietumsodu par kibernoziegumiem, tostarp vairāk nekā 240 tūkstošu kredītkaršu numuru zādzību vai pārdošanu, paziņoja ASV Tieslietu ministrijas amatpersonas.

Sodu 28 gadus vecajam Suvorovam piesprieda ASV apgabaltiesas tiesnese Sandra Feiersteina Ņujorkas štata Sentralislipas pilsētā. Suvorovs, kurš ir līdzzinātājs Albertam Gonsalesam – vienam no ražīgākajiem identitāšu zagļiem, kurus jebkad tiesiski vajājusi ASV valdība, 2009. gadā atzina savu vainu interneta krāpniecības plānošanā, ielaužoties restorānu ķēdes “Dave & Buster’s” datubāzē. Šajā afērā tika nozagti apmēram 80 tūkstoši kredītkaršu numuru.

2011. gada novembrī Suvorovs atzina sevi par vainīgu apsūdzībās saistībā ar vairāk nekā 160 tūkstošu zagtu kredītkaršu numuru pārdošanu cilvēkam, kurš izrādījās maskējies ASV Slepenā dienesta aģents. Tiesa arī nolēma, ka Suvorovam jāsamaksā 675 tūkstoši dolāru (384 tūkstoši latu) kā kompensācija un 300 tūkstoši dolāru (171 tūkstotis latu) kā sods.

Saskaņā ar tiesas dokumentiem Suvorovs, Gonsaless un kāda trešā persona izplānoja instalēt minētās restorānu ķēdes datubāzē nelegālu programmu, kas nosūtīja kredītkaršu numurus kādam līdzzinātājam Ukrainā. Viņi ieguva pieeju “Dave & Busters’s” 11 restorānu informācijai un nozaga datus no 81 005 kredītkartēm. Gonsalesam martā tika piespriests 20 gadu cietumsods par viņa līdzdalību šajā afērā, kā arī par ielaušanos maksājumu apstrādes sistēmā un vairākos mazumtidzniecības tīklos. Vārdā nenosauktais šīs afēras dalībnieks tika aizturēts Turcijā, kur viņam piespriests 30 gadu cietumsods. Citā incidentā Kalifornijas štatā Suvorovs un līdzdalībnieks plānoja pārdot vairāk nekā 160 tūkstošus zagtu kredītkaršu numuru pircējam Sandjego pilsētā, kurš izrādījās Slepenā dienesta aģents. Suvorovs tika aizturēts Vācijā un izdots ASV.

“Suvorovs piedalījās tūkstošiem kredītkaršu numuru pārdošanas afērā, kuri bija nozagti klientiem, kam nebija nekādu aizdomu. Tādi hakeri kā Suvorovs padara par upuriem uzņēmumus un privātpersonas, radot nopietnus draudus to finanšu drošībai. Šodien piespriestais sods ir skaidra vēsts, ka kibernoziedznieki, kas darbojas ārvalstīs, cietīs nopietnas sekas par saviem noziegumiem,” paziņoja ASV ģenerālprokurora palīgs Lenijs Breiers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+