×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. maijs, 2013
Drukāt

Atbalsta aizliegumu publiski izmantot PSRS un nacistu simboliku

LETALETA

Saeimas deputāti šodien otrajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumu projektu, kas publiska pasākuma laikā aizliegs izmantot PSRS un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un atsevišķus citus simbolus. Tiks paredzēti arī izņēmuma gadījumi.

Grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteiks aizliegumu publiska pasākuma norises laikā “izmantot, tai skaitā stilizētā veidā, bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus un himnas, to armijas uniformas, nacistisko svastiku, SS zīmes un padomju sirpi un āmuru ar piecstaru zvaigzni”.

Tomēr aizliegumam paredzēti izņēmuma gadījumi, kad minēto simbolu izmantošanas mērķis nebūs saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu.

Tāpat publiska pasākuma laikā iecerēts liegt vērsties pret Latvijas neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus un sludināt vardarbību, naidu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju.

Plānots aizliegt arī kara propagandas veikšanu, kā arī aicinājumus izdarīt noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus vai slavēt tos. Dalībnieki nedrīkstēs rīkoties tādā veidā, kas rada draudus pasākuma dalībnieku vai citu personu drošībai un veselībai.

Jau vēstīts, ka, iesniedzot grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, koalīcijas deputāti sākotnēji rosināja liegt izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku.

Vārds “simbolika” likuma grozījumos netiks minēts, taču ir iekļauti daži papildu simboli.

Saeimas deputāti 18.aprīlī atcēla steidzamību šim likuma grozījumu projektam. Ņemot vērā arī steidzamības atcelšanu, aizliegums nestājās spēkā pirms 9.maija.

Deputātiem vēl būs par grozījumu projektu jālemj trešajā, galīgajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+