×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. novembris, 2017
Drukāt

Atbalsta priekšlikumu, ka reģionos kā sabiedrisko transportu varēs izmantot vieglo auto (2)

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Lai reģionos ar mazu pasažieru skaitu kā sabiedrisko transportu varētu izmantot arī vieglās automašīnas, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā.

Likumā sabiedrisko transportlīdzekļu uzskaitījumu plānots papildināt ar vieglajiem transportlīdzekļiem, informēja Saeimas Preses dienestā.

Reģionos, kuros ir zems iedzīvotāju blīvums un mazs pasažieru skaits, praksē bieži vien dažus pasažierus pārvadā ar lieliem autobusiem. Lai šajos reģionos pasažieru pārvadājumi vispār būtu pieejami un reisi nebūtu jāslēdz, varēs izmantot arī mazos autobusus, mikroautobusus, kā arī vieglās automašīnas pēc pieprasījuma. Līdz ar to samazināsies izmaksas, kas valstij ir jāsedz un jākompensē pārvadātājiem, norādījuši likumprojekta autori.

Tāpat deputāti šodien, galīgajā lasījumā atbalstot grozījumus Ceļu satiksmes likumā, noteica, ka M1 kategorijas transportlīdzekļiem, kurus izmanto sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā, kārtējā tehniskā apskate būs jāveic divreiz gadā.

Regulējumu par sabiedriskā transporta pakalpojumiem plānots papildināt arī ar normām, kas nosaka valsts informācijas sistēmas izveidi braukšanas maksas atvieglojumu administrēšanai. Patlaban ir vairākas institūcijas, kas piešķir dažāda veida atvieglojumus, un katra no šīm datubāzēm ir savā iestādē, bet tās nav vienuviet, un bieži vien ir grūti šos atvieglojumus piemērot. Paredzēts, ka turpmāk šo visu administrēs Autotransporta direkcija.

Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, kā arī Ceļu satiksmes likumā galīgajā lasījumā vēl jāskata Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tikai kabinetos sedosiem un lauku dzīvi nezinosiem ”specialistim” galvā var rasties tads stulbums kā sabiedriska taransporta pakalpojumi pēc piepraījuma Cik tad biļēte maksās? Un brauks nu gan kāds pēc viena pasažiera Kā par cilveku var saukties tads ,kam nav pat mērkaķa prāta un domāšānas

  2. Tikai kabinetos sēdosiem un lauku dzīvi un pstākļus nezinosiem “”specialistiem”” galvas var dzimt tāds idiotisms kā sabiedriskais transports pēc pieprasījuma Cik tad biļete maksās? Un brauks gan pēš kada viena pasažiera Ka par cilvēku var saukties tāds,kam nav pat mērkaķa domāšāna un saprašana

Draugiem Facebook Twitter Google+