Viedokļi
Lasītāju viedokļi

Atbalstām reformu. Atklāta vēstule ministram Kārlim Šadurskim 6


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – AFP/LETA

Jau no Latvijas neatkarības atgūšanas brīža Saeimas un valdības darbakārtībā periodiski parādās jautājums par valsts valodu kā vienīgo izglītības valodu Latvijas skolās.

Nenoliedzams ir fakts, ka atsevišķas politiskās partijas un nevalstiskās organizācijas, lai parādītu savam elektorātam to, ka “cīnās” par krieviski runājošo interesēm valstī, organizējot piketus, demonstrācijas u. c. aktivitātes krievu skolu aizstāvībai, vienlaikus noklusē savam elektorātam to, ka lielai daļai vispārizglītojošo krievu skolu absolventu slikto valsts valodas zināšanu dēļ ir grūtības turpināt mācības augstākās vai profesionālās vidējās izglītības mācību iestādēs un viņi ir mazāk konkurētspējīgi Latvijas darba tirgū. Tāpat elektorātam tiek slēpts politisko partiju, organizāciju un atsevišķu politiķu “politisko spēlīšu” patiesais mērķis – uzturēt nepārtrauktu konfrontāciju starp latviski un krieviski runājošo sabiedrības daļu. Turklāt šo politiķu apgalvojumi neiztur kritiku, ka līdz ar valsts valodas ieviešanu visās vispārizglītojošās skolās mazākumtautību bērni zaudēs savu identitāti. Jo mazākumtautību skolēniem līdz šim ir un arī turpmāk būs iespēja apgūt savu dzimto valodu, literatūru, kultūru un vēsturi.

Mēs, Latviešu virsnieku apvienības un vēl piecu nevalstisko organizāciju pārstāvji, apliecinām atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas plānam, sākot ar 2020./2021. mācību gadu, vispārizglītojošās vidusskolās visus vispārizglītojošos mācību priekšmetus mācīt tikai valsts valodā, vienlaikus saglabājot skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru, kā arī ar kultūru un vēsturi saistītus mācību priekšmetus.

Latviešu Virsnieku apvienības valdes priekšsēdētājs Aleksejs Ozoliņš,

Latviešu strēlnieku apvienības priekšsēdētājs Jānis Aivars Baškers,

Latviešu Nacionālo karavīru biedrības priekšsēdētājs Edgars Skreija,

Latviešu Nacionālo partizānu apvienības priekšsēdētājs Ojārs Stefans,

Latvijas Republikas Zemessardzes veterānu apvienības priekšnieks Ilgvars Baumanis,

Latvijas valsts aizsardzības fonda “Lāčplēsis” prezidents Jānis Ivars Kasparsons

LA.lv