Kultūra
Literatūra

“Atdzejo brīvībai!” Ar krievu dzejnieces disidentes krājumu aizsāks jaunu grāmatu sēriju2

Antona Nosika foto/Wikimedia Commons

17. martā plkst. 15 Žaņa Lipkes memoriālā notiks izdevniecības “Valters Dakša” grāmatu sērijas “Atdzejo brīvībai!” atklāšana un Linoras Goraļikas (1975) grāmatas “Akmens papīra lapu tur” prezentācija, informē grāmatnieks Valters Dakša.

“Šodien, kad dzīve Krievijā varas un trula pūļa centienu rezultātā virzās uz elles un apokalipses pusi (zīmīgi, ka autore bieži piemin nacistiskās Vācijas vēsturi), ne tikai noskaņas, bet arī konkrēti Goraļikas dzejas motīvi uztverami kā ļoti aktuāli, pat pareģojumi,” tā Dmitrijs Kuzmins, krievu dzejnieks, literatūrzinātnieks, tulkotājs, atdzejotājs, redaktors, žurnāla “Vozduh” izdevējs, literāro projektu organizators, kurš kopš 2014. gada dzīvo Latvijā, raksta grāmatas ievadā par Linoras Goraļikas dzeju.

42 gadus vecā dzejniece dzimusi Dņepropetrovskā, 1989. gadā kopā ar ģimeni pārcēlusies uz Izraēlu, kopš 2000. gada dzīvo Maskavā, tulko, raksta, kā arī sniedz biznesa konsultācijas.

“Mūsdienu dzejas atdzejojumu sērija “Atdzejo brīvībai!” tiek aizsākta laikā, kad pasauli satricina Putina paziņojumi par jauniem kodolieročiem, starp 16. un 18. martu, leģionāru piemiņas dienu un Putina pārvēlēšanu. Kā nākamās sērijā sagatavotas izdošanai Igora Pomeranceva un burjatu dzejnieka Amarsana Ulzitujeva grāmatas,” pauda Dakša.

Grāmatas atklāšanā un sērijas prezentācijā piedalās dzejnieki un politiskie emigranti no Krievijas Konstantīns Rubakhins un Roma Voroņežskis, grāmatas atdzejotāji Aivars Eipurs un Einārs Pelšs, Goraļikas dzeju lasīs Jeļena Glazova un Marija Luīze Meļķe.

LA.lv