Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Atdzīvojas 30 000 gadu sasalis vīruss (1)

virussAFP_10104609

Vairāk nekā 30 tūkstošus gadus pavadījis Sibīrijas mūžīgajā sasalumā, atdzīvojies milzīgs vīruss “Pithovirus”, kurš atkal var kļūt infekciozs, raksta “The Daily Telegraph”.

Milzīgais vīruss, kuru atrada Francijas zinātnieki, sastāv no ļoti daudziem gēniem, kamēr, piemēram, AIDS vīrusam vai gripas vīrusam ir tikai aptuveni desmit gēnu. Salīdzinājumā ar “parastajiem” vīrusiem nule Sibīrijas mūžīgajā sasalumā uzietais vīruss ir saskatāms arī ar vienkārša mikroskopa palīdzību.

Franču pētnieki norāda, ka “Pithovirus” nav gandrīz nekā kopīga ar citiem iepriekš zināmajiem vīrusiem. Vienlaikus vīrusa atradēji mierina, ka tas nav bīstams cilvēkiem, jo spēj inficēt tikai vienšūnu organismus, piemēram, amēbas.

Tiesa, pētnieki norāda, ka vīrusa atdzīvošanās varētu nozīmēt to, ka Sibīrijas mūžīgais sasalums sevī glabā arī cilvēkiem un dzīvniekiem bīstamus vīrusus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nu tik palaidiet briviba…un tad brin’as ka visadas zarazas pa pasauli vazajas..paši jau radam sev briesmas

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+