×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2015
Drukāt

Atjaunotajā Stacijas ielas skvērā Valmierā atklāta Bula skulptūra (5)

Foto: Līga TarbunaFoto: Līga Tarbuna

Mākslas mēneša ietvaros Valmierā, Stacijas ielas skvērā atklāta tēlnieka Gvido Bula skulptūra “Tēlnieks”, LA.lv pastāstīja domes sabiedrisko attiecību specialiste Līga Tarbuna.

Granīta skulptūra “Tēlnieks” veidota plenēra laikā 1986. gadā. Līdz šim tā bija apskatāma Skulptūru dārzā Valmierā. Tarbuna stāsta – lai akcentētu mākslas klātbūtni pilsētā un padarītu tēlniecības darbus pilsētvidē vēl pamanāmākus, par skulptūras “Tēlnieks” jauno atrašanās vietu tika izvēlēts Stacijas ielas skvērs, kas pavisam nesen ieguvis jaunu vizuālo veidolu.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums: “Mākslas mēnesis, ko Valmierā atzīmējam visu aprīli, ir kā loģisks turpinājums tēlniecības plenēriem, mākslinieku simpozijiem un mākslinieku radošajai kopā būšanai. Tā ir mūsu vēlme atkal atdzimt un caur daudzām radošām aktivitātēm parādīt, ko mēs spējam, ko mēs varam un to, ka mākslas klātbūtne ir vitāli nepieciešama mūsdienu urbānajam un aizņemtajam cilvēkam. Skulptūra “Tēlnieks” vienlaikus ir labi zināms, vecs un mīļš stāsts, bet tai pašā laikā jauns vēstījums par šo laiku un attieksmi pret vērtībām.”

Tēlnieks Gvido Buls 1975. gadā absolvējis J.Rozentāla mākslas vidusskolu, 1981. gadā – Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu. Mākslinieks ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, piedalās izstādēs un tēlniecības simpozijos.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Pārsvarā nepriecajos par jauniem pieminekļiem. šķiet pasaulē viņu ir stipri par daudz (īpaši tādi puškina pieminekļi Rīgā pie kanāla pie Bioloģijas fakultātes piem. pielnīgi lieki kā atkritumi) Tamdēļ biju sākumā skeptiska.

  Bet skulptūra nav piemineklis. Un man viņa patīk:) Un arī tas, ka viņa mazliet ar vēsturīti.. Un tajā skvēriņā nesen biju. Baigi normāli. Atzīstu 🙂

  Jā, riktīgi sapratu ka skulptūra ir pavisam kas cits nekā manis nīstie puškina pieminekļi.

  • Man pat šķiet vai šis nav viens no foršākajiem vides objektiem, ko esmu redzējusi. līdzās Irbītes un padega pieminekļiem Rīgā, kas man arī baigi patīk.

   Šitas ir tāds jauneklīgs un riktīgi Valmieras garā.

 2. valmiera pilna ar visādiem diletantu ” mākslas ” darbiem .

 3. taa maaksla paliek aizvien neizprotamāka, dažs labs laukakmens lielāka māksla

  • Šitam tur ari ir tas foršums, ka viņš nav tālu no laukakmens. Un laukakmens iederēsies vienmēr un visur.

   bet piekrītu – pārāk aizrauties ar tādu tēmu, kā kaut kur kaut ko uzlikt nevajag.

Draugiem Facebook Twitter Google+