×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

Atklāj “Kurzemes loka” posma “Grobiņa-Ventspils” elektropārvades līniju

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka, AS "Latvenergo" galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs un Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis piedalās AS "Latvijas elektriskie tīkli" apakšstacijas "Ventspils" projekta Kurzemes loks posma Grobiņa – Ventspils jaunā 330 kV elektropārvades līnijas svinīgajā ekspluatācijā ieslēgšanas pasākumā.

Latvijas energoapgādes kompānijas “Latvenergo” meitasuzņēmuma “Latvijas Elektriskie tīkli” apakšstacijā “Ventspils” trešdien svinīgi ieslēgta projekta “Kurzemes loks” posma “Grobiņa-Ventspils” 330 kilovoltu (kV) elektropārvades līnija, pavēstīja “Latvenergo” komunikācijas projektu vadītāja Ilvija Līvmane.

Viņa norādīja, ka jaunā līnija ievērojami paaugstinās energoapgādes drošumu Kurzemē un Latvijā, sniedzot iespēju nākotnē izmantot Lietuvas–Zviedrijas jūras kabeli “NordBalt” un piekļūt Ziemeļvalstu elektroenerģijas tirgum.

“Kvalitatīvi jaunā un modernā “Kurzemes loka” 330 kV elektropārvades līnija savieno Grobiņu un Ventspili. Savukārt 2019.gadā pēc nākamā posma izbūves no Ventspils caur Dundagu un Tumi “Kurzemes loks” noslēgsies, pievienojoties pirmajam izbūvētam posmam “Rīgas loks”. Tādējādi projekts “Kurzemes loks” Latvijā stiprinās Lietuvas un Zviedrijas starpsavienojuma darbību un uzlabos elektroapgādi Kurzemē, garantējot piekļuvi Ziemeļvalstīm, kas bagātas ar hidroresursiem, kur vēsturiski novērotas zemākas elektroenerģijas cenas nekā caurmērā Eiropā,” klāstīja Līvmane.

“Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs elektropārvades līnijas atklāšanā pauda gandarījumu par paveikto darbu. “2009.gadā Eiropas Komisijai tika iesniegts “Latvenergo” koncerna speciālistu sagatavots pieteikums līdzfinansējuma saņemšanai “Kurzemes loka” pārvades tīklu būvniecībai. Tehniski sarežģītā un detalizētā dokumentu pakete tika veidota steidzamības kārtā, jo finansējumu saņēmušajiem uzņēmumiem nekavējoties bija jāsāk projekta realizācija,” sacīja Žīgurs.

Savukārt ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis minēja, ka ar šo projektu Latvijā varēs integrēties Eiropā enerģētikas jomā. “Pēc neatkarības atgūšanas Baltija enerģētiski bija pilnīgi izolēta no Eiropas, tādēļ jaunu starpsavienojumu radīšana un Baltijas integrācija ir tikpat svarīga kā savulaik vienotas politiskās gribas parādīšana. Atklājot enerģētikas projektu, kam ir ļoti svarīga praktiska nozīme Baltijas tālākā integrācijā Eiropā un kura attīstībai finansiāls atbalsts saņemts no Eiropas Savienības, mēs redzam, ka savā attīstībā esam izvēlējušies pareizu un veiksmīgu ceļu,” teica ministrs.

Projekts “Kurzemes loks” tiek realizēts astoņu Baltijas valstu sadarbības memoranda ar Eiropas Komisiju plāna ietvaros. Tas paredz jaunu starpsavienojumu izbūvi ar Eiropas tīkliem Ziemeļvalstīs, kā arī pienākumu harmonizēt tirgus modeli ar Ziemeļvalstīm.

“Latvenergo” ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+