×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. februāris, 2013
Drukāt

Atklās Ivara Krasta fotogrāfiju izstādi

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No 5. marta līdz 1. aprīlim Rīgas Mākslas Telpā būs skatāma foto mākslā jau debitējušā Ivars Krasts personālizstādi “Ārā iešana”.

Izstāde  “Ārā iešana” ir tapusi iedvesmojoties no Ivara otrās ģimenes – Jaunā Rīgas teātra aktieriem. Aktieru profesija ietver tādu burvību, kuru ne ikvienam no mums ir iespēja izjust – izdzīvot vairākas  dzīves, bet tai pat laikā saglabāt sevi, “pārejot” no tēla uz tēlu. Taču jautājums vienmēr būs atklāts, vai aktieri, nonākot dabiskā vidē, tiešām iziet no sava tēla vai varbūt  otrādi – viņi nemaz nevēlas to darīt. Tāpēc Ivars ir izvēlējies ar foto kameras palīdzību ielūkoties savu kolēģu personībās, “ieliekot” tos vidē, kas, viņaprāt, katru no viņiem vistiešāk raksturo.  Arī vizuāli fotogrāfijas ir veidotas “kustībā”, lai joprojām ļautu uz šo jautājumu atbildēt pašam skatītājam.

Ivars Krasts fotomākslai pievērsies vairāk kā pirms 5 gadiem, iegādājoties savu pirmo 35mm fotokameru. Fotogrāfija un mūzika kā mākslas veidi Ivaram vienmēr pēc savas būtības ir šķituši vistīrākie. Mūzika ar savu neizskaidrojamo, nepastarpināto ietekmi uz cilvēku un skaņa kā fizikāla parādība, kas raisa cilvēkam emocionālu līdzpārdzīvojumu. Savukārt ar fotogrāfijas palīdzību ir iespējams fiksēt brīdi no dzīves, kuru mēs vairāk vai mazāk redzam vienādi, bet caur šo objektīvo realitāti tai vienlaicīgi  piemīt divas patiesības – autora un skatītāja.

Ivara Krasta pirmā fotogrāfiju izstāde “Līdzskaņa” norisinājās no 2012. gada 12. maija līdz 16. jūnijam “Coffee Inn”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+