×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Atklāta jauno mākslas pārmijnieku izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 7. augustā, Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) tiks atklāta jau par gadskārtēju tradīciju kļuvusī maģistra programmas absolventu diplomdarbu izstāde, kurai šogad dots nosaukums “Pārmīt”, portālam LA.lv pavēstīja LMA pārstāve Egita Kurpniece.

Ekspozīcijā būs pārstāvētas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas nozares, ļaujot skatītājam iepazīties ar darbiem, kas plašākai publikai palikuši neredzēti, jo izstādīti tikai uz īsu brīdi diplomdarbu aizstāvēšanas laikā aizvadītā studiju gada noslēgumā.

Ciešā sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozaru vadītajiem dalībai izstādē rūpīgi izvēlēti jaunie mākslinieki, kuru rokrakstā un spējās nolasāmas novitātes un saskatāms ievērojams radošais potenciāls, ko nākotnē jutīsim atbalsojamies Latvijas un starptautiskajā kultūrtelpā. Daudzveidīgajā un ideju piesātinātajā izstādē būs pārstāvētas Glezniecības, Grafikas, Tekstilmākslas, Keramikas, Tēlniecības un Stikla mākslas apakšnozares.

Izstādē piedalās Agnese Basova, Dārta Hapanioneka, Vineta Priste-Kārkla, Irīna Špakova, Klāra Grundšteine, Inga Ģibiete, Kristīne Lasmane, Līva Rutmane-Kalniņa, Irēna Andrejeva, Annika Dzērve, Līva Kaprāle, Maruta Gredzena, Ieva Ekmane, Laura Ose, Diāna Janušone, Elīna Vojevoda.

Kā ik gadu, dažādajiem radošās valodas izpausmes veidiem tiek meklēts kopsaucējs, kas trāpīgi raksturo jauno mākslinieku veikumu un izpaužas kādā vārdu spēlē izstādes nosaukumā. Apspēlējot dažādās vārda “pārmīt” nozīmes, skatītājs varēs iepazīties ar māksliniekiem, kuri mīt aiz augstajām akadēmijas sienām, izzināt viņu darbus, kas tapuši sadarbojoties ar diplomdarbu vadītājiem, pārmijot radošo darbu tēmas un to risinājumus.

Ekspozīcija būs atvērta līdz 27. augustam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+