×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Atlaistie “Aldara” darbinieki strādās “Rīgas dzirnavniekā”, “Laimā” un “Spilvā”

Aldaris7

AS “Aldaris” reorganizācijas procesā atlaistie 59 dažādu specialitāšu darbinieki turpmāk strādās AS “Rīgas dzirnavnieks”, AS “Laima”, SIA “Spilva”, AS “Olainfarm”, kā arī citos lielākajos Latvijas uzņēmumos, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Aldara” arodbiedrības vadītāja Inga Ozola.

 

“Tie galvenokārt ir tehniskie, kā arī laboratorijas darbinieki. Darbu visiem meklējām uzņēmumos, kuri ne tikai atbilst attiecīgai kvalifikācijai, bet arī ir sociāli atbildīgi,” sacīja Ozola.

Viņa arī atzina, ka “Aldara” vadības un atlaisto darbinieku attiecības ir bijušas korektas.

“Tika organizētas pārrunas darba meklēšanā, piesaistot juristus un psihologus. Process bija pietiekami korekts. No tā varētu mācīties līdzīgās situācijās nonākuši uzņēmumi,” atzina Ozola.

Tāpat viņa norādīja, ka daži darbinieki izmantos piedāvāto iespēju turpināt darbu grupas meitasuzņēmumos Igaunijā un Lietuvā.

“Patlaban notiek sarunas ar Igaunijas pārstāvjiem, kuri piedāvā iespēju strādāt Saku, kura atrodas tikai 30 kilometrus no Tallinas. Tāpat varētu tikt izmantota iespēja strādāt Utenā un Klaipēdā,” informēja arodbiedrības vadītāja.

Kā ziņots, saistībā ar ražošanas sašaurināšanu AS “Aldaris” atlaidīs 59 darbiniekus, kuriem dažādās atbalsta programmās un kompensācijās tiks izmaksāts kopumā vairāk nekā viens miljons latu.

Patlaban “Aldarī” ir 270 darba vietas, bet turpmākajos sešos mēnešos kļūs par 59 vietām mazāk.

“Aldara” koncentrēšanās uz ekskluzīvo alus šķirņu brūvēšanu un inovāciju centra attīstību nozīmē, ka lētākā cenu segmenta alus šķirņu – plastmasas pudeļu (PET) alus – ražošana tiks pārcelta uz pārējām Baltijas valstīm. Rīgā tiek plānots brūvēt tikai augstas pievienotās vērtības alus šķirnes. Pateicoties 2,1 miljonu latu investīcijām vēsturiskajā alus darītavā, “Aldarim” būs Baltijā modernākās ražošanas iekārtas.

Nākotnē lētākā cenu segmenta alus ražošanas izcelsmes valstis gan varētu mainīties, jo “Carlsberg grupa” katru gadu pārskata ražošanas plānus.

Kā norāda uzņēmumā, pēc plānotajām izmaiņām iemaksas valsts budžetā nodokļu veidā nemainīsies. Nodokļi veidos vidēji 17 miljonus eiro (11,94 miljonus latu) gadā, jo palielināsies uzņēmuma ienākuma nodokļu maksājumi, kas savukārt kompensēs darba nodokļu samazinājumu.

Kā ziņots, “Aldaris” 5.septembrī paziņoja par darbības sašaurināšanu Latvijā.

“Aldaris” pērn strādāja ar 25,6 miljonu latu apgrozījumu un 2,8 miljonu latu zaudējumiem salīdzinājumā ar 27,84 miljonu latu apgrozījumu un 814 878 latu zaudējumiem iepriekšējā gadā. Neraugoties uz nelabvēlīgo situāciju nozarē, pērn uzņēmums saglabājis 34% tirgus daļu, ilgtermiņa investīcijās ieguldījis 1,5 miljonus latu, kā arī ieviesis pārdošanā 20 jaunus produktus.

“Aldaris” dibināts 1865.gadā un patlaban ir Dānijas alus ražotāja “Carlsberg” grupas uzņēmums. “Carlsberg” kontrolē uzņēmumu “Baltic Beverages Holding”, kam pieder 19 alus darītavas septiņās Austrumeiropas valstīs. ”Aldara” produktu portfelī ir aptuveni 40 dažādu dzērienu, kas pārstāv sešas grupas – alu, dzeramo ūdeni, alkoholiskos kokteiļus, sidru, bezalkoholiskos dzērienus un enerģijas dzērienus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+