×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2016
Drukāt

Atlūgumu iesniedz Valsts zemes dienesta vadītāja (3)

Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga piedalās mediju brīfingā par grozījumiem Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā.Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga piedalās mediju brīfingā par grozījumiem Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā.

Foto - LETA

Valsts zemes dienesta (VZD) ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga ir iesniegusi atlūgumu tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam, informējot par lēmumu atstāt amatu VZD, informē Tieslietu ministrija.

“Šis ir grūts un atbildīgs lēmums. To esmu pieņēmusi brīdī, kad VZD darbībā noslēdzas nozīmīgs posms, kura laikā strādāts pie visdažādākajiem attīstības jautājumiem. Šī darba rezultātā VZD izveidots par mūsdienīgu, sabiedrībai atvērtu valsts pārvaldes iestādi. Ar informācijas tehnoloģiju un normatīvo aktu palīdzību mazināti dažādi birokrātiskie šķēršļi datu apmaiņā starp iestādēm un uzņēmumiem, paplašināta pakalpojumu pieejamība e-vidē. Tas arī devis vislielāko profesionālo gandarījumu sešu gadu laikā, kopš vadu VZD,” par savu lēmumu saka amatpersona.

Paredzēts, ka Elitas Baklānes-Ansbergas pēdējā darba diena VZD būs 18. augusts. Tuvākajā laikā notiks ministra konsultācijas ar Ministru prezidentu Māri Kučinski un Valsts kancelejas direktoru Mārtiņu Krieviņu par jaunu kandidātu VZD ģenerāldirektora amatam, izvēloties konkursa kārtībā vai izmantojot esošos valsts civildienesta personāla resursus.

Tieslietu ministrija atgādina, ka pašlaik ir ir sagatavota jaunā Valsts kadastra likuma redakcija un izstrādātas prasības jaunas Kadastra informācijas sistēmas izveidei. Šo un citu pasākumu rezultātā iecerēts līdzšinējo Kadastru transformēt par modernāku, valsts un lietotāju vajadzībām atbilstošu dinamisko kadastru, kas iezīmēs pāreju uz kadastru kā objektu reģistru, kura pamatā ir plānveidīga aktuālu kadastra datu ieguve, neiesaistot īpašnieku.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pēdējā rindkopa kaut kāds galīgs murgs: “dinamisks kadastrs”, “neiesaistot īpašnieku” un vispār kāds ar to sakars aizejot. Ja eji tad ej.

  2. Sakārtoja papīrus, lai droši var iztirgot latvju zemi svešajiem, un nu laižas.

  3. Palūdza vai suns zina, ko ēdis?

Draugiem Facebook Twitter Google+