Latvijā
Kriminālziņas

Ātros izsauca uzreiz pēc saļimšanas. Sīkāk pastāsta par Rojas braucēja nāvi cietumā 8

Foto no Aijas Kincas twitter, no skaties.lv video un Facebook. Kolāža – la.lv

Ātrā palīdzība uz Liepājas cietumu tika izsaukta uzreiz pēc jaunā vīrieša saļimšanas un tā atbrauca ātri, LNT raidījumam “Degpunktā” sacīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

“Viņš piecēlās no rīta. Acīmredzot, sareiba galva un viņš saļima. Tūlīt pat tika izsaukta medicīniskā palīdzība, kas ieradās ļoti operatīvi un viņiem tika nodrošināta iekļūšana cietuma teritorijā. Aptuveni 40 minūtes ilga reanimācijas pasākumi,” stāstīja I. Spure.

Pēc raidījumā izteiktā minējuma, ņemot vērā notiesātā pagātni, kurā lietotas dažādas atkarību izraisošas vielas, nāves cēlonis, iespējams, ir saistīts tieši ar vīrieša dzīves veidu.

9.janvārī Liepājas cietumā nomira 1983.gadā dzimis vīrietis, kurš pagājušajā vasarā Zvejnieksvētkos, būdams alkohola reibumā, Rojā notrieca gājēju, kurš tika smagi savainots un tagad pārvietojas ratiņkrēslā. Tiesa toreiz nolēma, ka cietušajam no vainīgā piedzenama materiālā kompensācija, kas tagad netiks saņemts, norādīja raidījums.

“Vakar, uzzinot par vainīgā nāvi, protams, bija šoks. Tagad varu tikai izteikt viņa ģimenei un tuviniekiem lielu līdzjūtību. Lai arī viņš sakropļoja manu brāli, nāvi viņam noteikti nevēlējām. Bija vismaz cerība kādreiz saņemt no vainīgā kompensāciju par Artūra ārstniecības izdevumiem, tagad tās vairs diemžēl nav. Artūrs ir izgājis vairākus rehabilitācijas kursus dienas stacionārā, pie viņa regulāri nāk fizioterapeite, tomēr joprojām pārvietojas ratiņkrēslā. Ir smagi kāju nervu bojājumi – labo pēdu nejūt, kreisā kāja labākā stāvoklī. 9. janvārī pēc ķirurga apmeklējuma saņēmām labu vēsti – ir atļauts uzsākt daļēju slodzi speciālistu uzraudzībā, izmantojot palīgierīces. Bet, kad brālis saņems šīs nepieciešamās kāju ortozes un ceļu fiksatorus, neviens nevar izskaidrot. Kopumā, lai arī neliels, progress tomēr ir un tas vieš cerības, ka Artūrs tomēr staigās un varēs pilnvērtīgi dzīvot,” raidījumam sacīja cietušā vīrieša māsa.

Saistītie raksti

Autovadītajam, kurš sakropļoja cilvēku, tika piespriesti pieci gadi cietumā. Policija izslēdz, ka nāve notiesātajam iestājusies vardabīgas darbības rezultātā.

Pērn jūlijā Valsts policija izsaukumu saņēma plkst.5.59, kad “Crysler” markas automašīna notrieca 1984.gadā dzimušu vīrieti. Sākotnēji autovadītājs bija pametis notikuma vietu, tomēr vēlāk VP Dundagā aizturēja aizdomās turamo, 1983.gadā dzimušu vīrieti. Viņš aizturēšanas brīdī bija 1,4 promiļu reibumā.

LA.lv