×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

Atsāk maksāt par nomedītajām meža cūku mātītēm (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai samazinātu meža cūku populāciju Latvijā, tādējādi ierobežojot Āfrikas cūku mēra izplatību, no rītdienas, šā gada 24. februāra, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atsāks maksāt medniekiem par katru nomedīto meža cūku mātīti.

Lai saņemtu atlīdzību – 50 eiro, medniekam, līdz ar aizpildītiem dokumentiem, PVD teritoriālajā struktūrvienībā jāiesniedz pierādījumi, ka nomedītais dzīvnieks ir sievišķā dzimuma īpatnis (astes gals un ādas fragments, kurā nepārprotami saskatāmi meža cūku mātīšu ārējie dzimumorgāni).

Izmaksas tiek segtas no Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Savienība (ES). Kopumā šim mērķim paredzēti 875 tūkstoši eiro.

Šogad Latvijā Āfrikas cūku mēris konstatēts jau 236 meža cūkām. Mēra dēļ šogad nācies likvidēt 13 544 mājas cūkas.

PVD aicina ikvienu, kurš mežā, grāvmalē vai kur citur pamana nobeigušos meža cūku, ziņot par to savai pašvaldībai, kas nodrošinās tās savākšanu.

Jau vēstīts, ka Āfrikas cūku mēris ir bīstama, neārstējama dzīvnieku infekcijas slimība, kas apdraud gan meža, gan mājas cūkas. Lai pasargātu mājas cūkas no saslimšanas, saimniecībai jāievēro stingri biodrošības pasākumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nogriež daiktu un ir mātīte… Kompensācija rokā! Forši dzīvot Latvijā

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.7
Alūksne +13
Daugavpils +15.8
Saldus +13.3
Liepāja +16.0
Jelgava +15.5
Ventspils +16.3
Limbaži +14
Madona +14.9
Rēzekne +12.9
+20
+21
+20
Draugiem Facebook Twitter Google+