Latvijā
Sabiedrība

Atvadās no Nikolaja Stepanova 0


Nikolajs Stepanovs
Nikolajs Stepanovs
Foto – LETA

Mūžībā aizgājis ilggadējais­ Gulbenes rajona, Gulbenes pilsētas un novada vadītājs, Triju Zvaigžņu V šķiras ordeņa kavalieris Nikolajs Stepanovs (1950.06.02. – 2015.01.10.). Atvadīšanās no viņa notika sestdien, 
3. oktobrī.

Sabiedrības dvēsele, harismātiska personība, diplomātijas paraugs, radošs, saprotošs, atsaucīgs, Latvijas sabiedrībā plaši pazīstams cilvēks – tā Nikolaju Stepanovu raksturo Gulbenes novada domes ļaudis.

Pirmā darba vieta pēc Daugavpils Pedagoģiskā institūta beigšanas N. Stepanovam bija Rēveļu astoņgadīgā skola, kur viņš strādāja par fizikas un matemātikas skolotāju. Drīz viņš kļuva par šīs skolas direktoru, tad par Gulbenes rajona Tautas izglītības nodaļas vadītāju. Vēlāk viņu ievēlēja par Gulbenes Tautas deputātu padomes izpildkomitejas priekšsēdētāju, atmodas laikā – par Gulbenes rajona padomes priekšsēdētāju. Pats N. Stepanovs mēdza teikt: “Strādājot šajā darbā, esot politikā, visu daru ar maksimālu atdevi.” Viņa vadībā Gulbenes rajons, pilsēta un novads attīstījās ar sakārtotu infrastruktūru. N. Stepanova īpašā, gudrā, sirsnīgā spēja vienlīdz komunicēt gan ar valsts prezidentiem, gan ar pilsētas sētniekiem bija cilvēcības un diplomātijas paraugs. Tā atvadu vārdos N. Stepanovu raksturo Gulbenes novada dome.

2009. gadā N. Stepanovs kļuva par Vidzemes plānošanas reģiona priekšsēdētāju, visu šo laiku pašvaldību vēlēšanās saņemot arī vietējās sabiedrības uzticību – darbojoties kā Gulbenes novada deputāts. Pēdējos gadus viņš vadīja Gulbenes novadu, ik brīdi domājot par tā plānveida stabilu, radošu attīstību visās jomās, ļoti vēloties, lai Gulbenes novadā dzīvotu laimīgi un lepni cilvēki.

Ārpus darba N. Stepanovu pazina kā pieredzes bagātu, azartisku mednieku, “Zaķakāju” māju viesmīlīgu saimnieku, zemes un meža pazinēju. Saskanīgajā laulībā ar dzīvesbiedri Valentīnu uzaudzinājis meitu Diānu un dēlu Andri, bija lielisks vectētiņš saviem diviem mazdēliem, kuriem sniedza bezgala lielu mīlestību un atbalstu.

LA.lv