Mobilā versija
+0.5°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
3. marts, 2015
Drukāt

Atzīstu – es “pārkāpju atļauto ātrumu”! Izplatīti un bīstami maldi (4)

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Pagājušajā nedēļā autori (SEB banka, draugiem.lv, Valsts policija un Drošas braukšanas skola) medijiem izsūtīja veiktās autobraucēju aptaujas rezultātus, kuri liecinot, ka lielākā daļa no mums turpinot grēkot.

“Tikai 7% no aptaujātajiem ir atbildējuši, ka nekad nav pārkāpuši atļauto braukšanas ātrumu. Vienlaikus, atbildot uz jautājumu par pārkāpuma lielumu, puse (51%) respondentu atzīst, ka to pārsniedz robežās no 11 līdz 20 km/stundā un 42% – līdz 10 km/stundā. Ievērojami mazāks ir lielāka ātruma pārkāpēju – 5% atzīst, ka nācies pārsniegt atļauto ātrumu 20 līdz 50 km/stundā robežās un tikai 1% pārsniedz atļauto ātrumu par vairāk nekā 50 km/stundā.”

Tā, tā… Vai nu respondentu loks nejauši veidojies no mēreni ātrajiem, vai arī daļa ir anonīmi melojusi. “Valsts ceļu” ātruma kontroles punktu dati, kurus vairākkārt esam publicējuši, liecina, ka mūsu maģistrālēs lēnāk par 90 km/h brauc krietni lielāka daļa kustības dalībnieku (dažādās vietās no 20 līdz 45%). Varbūt aptaujātie limitus pārkāpj galvenokārt pilsētās? Vai – tas gan būtu pavērsiens! – daļa no viņiem tomēr saprot, ka aptaujas jautājums faktiski ir plašāks. Un neliek vienādības zīmi starp “pārkāpju atļauto” un “pārkāpju limitu”. Limiti ir visiem zināmi. 50 km/h pilsētās, 90 – ārpus tām, ja ceļa zīmes (ne vienmēr neapstrīdami pamatoti uzstādītas) neprasa ko citu. Bet CSN grāmatiņā ir arī p. 112. “Transportlīdzekļa vadītājam jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz noteiktos ierobežojumus, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, transportlīdzekļa un kravas īpatnības un stāvokli, kā arī ceļa un meteoroloģiskos apstākļus (īpaši redzamību braukšanas virzienā).” Tāds diezgan miglaini uzrakstīts punkts, kura dziļākā jēga paslēpusies palīgteikumā aiz dievības līmenī paceltajiem limitiem. Bet vajadzēja to izcelt, pasvītrot, iekrāsot sarkanu, jo, neievērojot šo, līst asinis – ja apstākļi, jebkuri, ne tikai punktā minētie, to prasa – JĀBRAUC LĒNĀK PAR LIMITU!

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lielākā daļa auto vadītāju nemaz nezin ar kādu faktisko ātrumu pārvietojas, jo spidometri jau no rūpnīcas ir noregulēti rādīt vairāk par faktisko. Attiecīgi, šada aptauja ir muļķības un ktikai ārtējais teorētiskais pamatojums, kāpēc vajag nopirkt fotoradarus 🙂

  2. Atēla redzamā Daugavgrīvas iela varēja būt šajā posma arī braucama 70 km/h! Šeit ir “barotava” policijai!

  3. Atis varētu piepūst vaigus un uzrakstīt rakstu par ātruma samazināšanu, lai neveidotos bīstama situācija!
    Jo ar vienu pliku “distances ievērošanu” esam jau iebraukuši dzīļās auzās! Ir radīta situācija, kad CSN ir jāpilda tikai katram otram, aizmugurē esošam. Kapēc ne katram? Kur tad palika tiesiskā paļāvība, CSN 6. punkta izskatā? Kur katram ir tiesības uzskatīt, kad neviens viņa ieturēto distanci no blakus joslas, vai apdzenot nenozags.
    Katram, priekšā esošam, satiksmes dalībniekam ar savu rīcību ir jāgarantē drošība! Kurš pelna no tik liela skaita avārijām? Kam tas ir izdevīgi?

  4. Nu pēdējā laika novērojumi ir, ka no rītiem daudzi nesās kā nenormāli …. Mīļie braucēji kur jūs skrienat? Vai uz darbu, kur maksā tik milzīgu naudu, ka katra sekunde tik dārga, ka var apdraudēt savu un citu veselību un dzīvību????

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (3)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+