Mobilā versija
+4.0°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
3. marts, 2015
Drukāt

Atzīstu – es “pārkāpju atļauto ātrumu”! Izplatīti un bīstami maldi (4)

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Pagājušajā nedēļā autori (SEB banka, draugiem.lv, Valsts policija un Drošas braukšanas skola) medijiem izsūtīja veiktās autobraucēju aptaujas rezultātus, kuri liecinot, ka lielākā daļa no mums turpinot grēkot.

“Tikai 7% no aptaujātajiem ir atbildējuši, ka nekad nav pārkāpuši atļauto braukšanas ātrumu. Vienlaikus, atbildot uz jautājumu par pārkāpuma lielumu, puse (51%) respondentu atzīst, ka to pārsniedz robežās no 11 līdz 20 km/stundā un 42% – līdz 10 km/stundā. Ievērojami mazāks ir lielāka ātruma pārkāpēju – 5% atzīst, ka nācies pārsniegt atļauto ātrumu 20 līdz 50 km/stundā robežās un tikai 1% pārsniedz atļauto ātrumu par vairāk nekā 50 km/stundā.”

Tā, tā… Vai nu respondentu loks nejauši veidojies no mēreni ātrajiem, vai arī daļa ir anonīmi melojusi. “Valsts ceļu” ātruma kontroles punktu dati, kurus vairākkārt esam publicējuši, liecina, ka mūsu maģistrālēs lēnāk par 90 km/h brauc krietni lielāka daļa kustības dalībnieku (dažādās vietās no 20 līdz 45%). Varbūt aptaujātie limitus pārkāpj galvenokārt pilsētās? Vai – tas gan būtu pavērsiens! – daļa no viņiem tomēr saprot, ka aptaujas jautājums faktiski ir plašāks. Un neliek vienādības zīmi starp “pārkāpju atļauto” un “pārkāpju limitu”. Limiti ir visiem zināmi. 50 km/h pilsētās, 90 – ārpus tām, ja ceļa zīmes (ne vienmēr neapstrīdami pamatoti uzstādītas) neprasa ko citu. Bet CSN grāmatiņā ir arī p. 112. “Transportlīdzekļa vadītājam jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz noteiktos ierobežojumus, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, transportlīdzekļa un kravas īpatnības un stāvokli, kā arī ceļa un meteoroloģiskos apstākļus (īpaši redzamību braukšanas virzienā).” Tāds diezgan miglaini uzrakstīts punkts, kura dziļākā jēga paslēpusies palīgteikumā aiz dievības līmenī paceltajiem limitiem. Bet vajadzēja to izcelt, pasvītrot, iekrāsot sarkanu, jo, neievērojot šo, līst asinis – ja apstākļi, jebkuri, ne tikai punktā minētie, to prasa – JĀBRAUC LĒNĀK PAR LIMITU!

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lielākā daļa auto vadītāju nemaz nezin ar kādu faktisko ātrumu pārvietojas, jo spidometri jau no rūpnīcas ir noregulēti rādīt vairāk par faktisko. Attiecīgi, šada aptauja ir muļķības un ktikai ārtējais teorētiskais pamatojums, kāpēc vajag nopirkt fotoradarus 🙂

  2. Atēla redzamā Daugavgrīvas iela varēja būt šajā posma arī braucama 70 km/h! Šeit ir “barotava” policijai!

  3. Atis varētu piepūst vaigus un uzrakstīt rakstu par ātruma samazināšanu, lai neveidotos bīstama situācija!
    Jo ar vienu pliku “distances ievērošanu” esam jau iebraukuši dzīļās auzās! Ir radīta situācija, kad CSN ir jāpilda tikai katram otram, aizmugurē esošam. Kapēc ne katram? Kur tad palika tiesiskā paļāvība, CSN 6. punkta izskatā? Kur katram ir tiesības uzskatīt, kad neviens viņa ieturēto distanci no blakus joslas, vai apdzenot nenozags.
    Katram, priekšā esošam, satiksmes dalībniekam ar savu rīcību ir jāgarantē drošība! Kurš pelna no tik liela skaita avārijām? Kam tas ir izdevīgi?

  4. Nu pēdējā laika novērojumi ir, ka no rītiem daudzi nesās kā nenormāli …. Mīļie braucēji kur jūs skrienat? Vai uz darbu, kur maksā tik milzīgu naudu, ka katra sekunde tik dārga, ka var apdraudēt savu un citu veselību un dzīvību????

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+