×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. aprīlis, 2014
Drukāt

“Vienotība” audzē spēku reģionos (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, “Vienotība”, Reģionu alianse, “Vienoti Latvijai, “Latvijas attīstībai” un citas lielās partijas apbraukā pašvaldības, vervējot savos sarakstos reģionālo partiju cilvēkus.

Pagaidām vislabāk šajā sacensībā veicies “Vienotībai”, kas sestdien parak­stīja sadarbības vienošanos ar piecām reģionālajām partijām – “Kuldīgas novadam”, “Ogres novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, kā arī Jēkabpils reģionālo partiju.

Vienošanās paredz, ka partijas kļūst par stratēģiskiem partneriem 12. Saeimas vēlēšanu periodā un pilnvaru laikā. Partiju kopīgs mērķis ir stabilas labēji centriskas valdības koalīcijas izveide pēc 12. Saeimas vēlēšanām. Kā pastāstīja “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars, vienošanos parakstījušās partijas izveidos savu Reģionālās attīstības padomi viedokļu saskaņošanai un labāko rīcībpolitikas risinājumu izstrādāšanai. Tāpat partneriem būšot iespējas piedalīties gan koalīcijas padomes, gan “Vienotības” valdes sēdēs.

Partija “Tukuma pilsētai un novadam” jau vairākus gadus sadarbojas ar “Vienotību” un sestdien parakstītā vienošanās ir jau trešais sadarbības dokuments starp abiem politiskajiem spēkiem. “Šāds sadarbības modelis sevi ir attaisnojis. Mēs pašvaldībās esam saimnieciski cilvēki, un šādas vienošanās ļauj mums panākt, lai mūsu partneri, kas Saeimā lemj lielās lietas, nedaudz nolaistos uz zemes un saprastu, kas notiek uz vietas,” teica “Tukuma pilsētai un novadam” priekšsēdētājs Juris Šulcs. Tā, piemēram, iespēja ietekmēt lielo lēmumu pieņemšanu viņa vadītajai partijai noderējusi, cīnoties pret Edmunda Sprūdža (RP) iecerēto pašvaldību deputātu skaita samazināšanu.

“Mūsuprāt, labējām centriskām partijām Latvijā jābūt vienotām. Otrs aspekts, ka “Vienotība” kā varas partija sevi labi pierādījusi un pievērsusi īpašu uzmanību reģioniem,” partijas “Kuldīgas novadam” priekšsēdētāja Inga Bērziņa skaidroja, kas pamudinājis no daudzajiem sadarbības piedāvājumiem izvēlēties “Vienotību”. Līdzīga argumentācija bija arī Jēkabpils reģionālās partijas līderim Leonīdam Salcevičam.

“Ogrē “Vienotības” saraksts parlamenta vēlēšanās vienmēr ieguvis ļoti lielu pārsvaru. Arī mūsu partijas biedri par to balso. Tādēļ tikai loģiski, ka Ogres partija slēdz šādu vienošanos tieši ar “Vienotību”. Tas ļaus mums tikt sadzirdētiem Saeimā un valdībā,” teica “Ogres novadam” priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs.

“Mēs atbalstām partiju konsolidāciju. Taču labāk sadarboties ar partijām, kas sevi pierādījušas kā varas partijas, nevis pie­slieties jauniem spēkiem. Tādēļ lielu izvēles iespēju nebija,” atzina Valmieras mērs Inesis Boķis. Tomēr abu partiju sarunas risinājās vairāk kā gadu un nojaušams, ka Kampara vadītajai “Vienotības” grupai nācies pasvīst, lai pārliecinātu valmieriešus uz sadarbību. Nācies pat apsolīt vairākas vietas “Vienotības” sarakstā uz 12. Saeimas vēlēšanām, tostarp otro numuru sarakstā, ko varētu ieņemt Boķis.

Līdzīgi arī tukumniekiem un jēkabpiliešiem apsolīta vieta Zemgales vēlēšanu sarakstā, bet ogrēniešiem – Vidzemes apgabala sarakstā. Taču kuldīdzniekiem vieta sarakstā nav atrasta. Tāpat apdalīta arī partija “Talsu novada attīstībai”. Tamdēļ lepnie talsenieki neieradās uz vienošanās parakstīšanu. Kampars cer, ka tuvākajā laikā ar “Talsu novada attīstībai” izdosies vienoties. Tāpat “Vienotība” turpina sarunas par sadarbību ar Latgales partiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Audzē marihuānu?

  2. “Vienotībai” Latgale vienmēr bijusi vienaldzīga. Tāpēc arī nav partneru Latgalē un liekas, ka arī nebūs. Tas arī saprotams, jo Aboltiņa, kura ar žurnālistiem runā krieviski – ienīst latgaliešu valodu un, iespējams, ienīst arī latgaliešus.

    • Bet kur Preiļu A.Adamovičs(Tautas, Latgales partiju pārstāvis)! Viņš taču pirmais numurs Vienotibas sarakstā Latgalē.

  3. Fantastiska tuvredzība no reģionu atkritēju partijām. Tukums vismaz īrē telpas, ja nav atpirkuši no K.,bet pārējie nesaprot,ka rudā visus uzmet-pilsoņus,citu politiku,utt.

  4. beidzot latvieši nāk pie prāta un sāk domāt par Latviju un tautas nākotni.

Draugiem Facebook Twitter Google+