×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. aprīlis, 2012
Drukāt

Austrāliešu miljardieris būvēs “Titāniku II”

palmers

Austrāliešu miljardieris Klaivs Pālmers (attēlā) 30.aprīlī nācis klajā ar paziņojumu, ka Ķīnā pēc viņa pasūtījuma tiks uzbūvēts 21.gadsimta “Titāniks,” kas savu pirmo braucienu no Anglijas uz Ņujorku veiks 2016.gadā. Grezno kuģi, kas būs tieši tādā pašā izmērā kā bēdīgi slavenais “Titāniks”, būvēs Ķīnas valstij piederoša kompānija.

“Tas būs tikpat grezns kā pirmais “Titāniks”, taču, protams, tas būs aprīkots ar modernākajām 21.gadsimta tehnoloģijām un jaunākajām navigācijas un drošības sistēmām,” sola Pālmers, kurš ir viens no turīgākajiem austrāliešiem.

“”Titāniks II” kuģos ziemeļu puslodē, un tā pirmais brauciens no Anglijas uz Ziemeļameriku ir iecerēts 2016.gadā. Mēs esam aicinājuši Ķīnas jūras floti pavadīt “Titāniku II” tā pirmajā braucienā uz Ņujorku,” atklāj miljardieris.

Iecerēts, ka uz “Titānika II” būs deviņi klāji un 840 kajītes.

Jau ziņots, ka aprīlī pasaule atzīmēja “Titānika” katastrofas simtgadi. “Titāniks” devās savā pirmajā braucienā 1912.gada 10.aprīlī, izbraucot no Sauthemptonas ostas Lielbritānijas dienvidos. 14.aprīlī kuģis uzskrēja aisbergam un pēc divām stundām un 45 minūtēm nogrima, aiznesot sev līdzi 1512 cilvēku dzīvības.

Tagad “Titānika” vraks atrodas 1550 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Ņujorkas gandrīz četrus kilometrus zem ūdens. Kuģa vraku 1985.gadā atrada amerikāņu okeanogrāfs Roberts Ballards.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+