×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. marts, 2018
Drukāt

Austrijas ES prezidentūras prioritāte būs nelegālās imigrācijas apturēšana (3)

Foto - LETA/ReutersFoto - LETA/Reuters

Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.

Austrija plāno Eiropas Savienības (ES) prezidentūru, ko tā rotācijas kārtībā pārņems šī gada otrajā pusē, izmantot bloka pārorientēšanai no līdzšinējiem centieniem pārdalīt patvēruma meklētājus pa dalībvalstīm uz nelegālo imigrantu pieplūduma apturēšanu, piektdien paziņojis kanclers Sebastians Kurcs.

Austrija ES prezidentūru pārņems 1.jūlijā no Bulgārijas, iegūstot lielu ietekmi uz bloka dienas kārības veidošanu.

Līdz šim dalībvalstis bijušas sašķeltas imigrācijas jautājumos, austrumeiropiešiem, īpaši Polijai un Ungārijai, kategoriski iestājoties pret Eiropas Komisijas uzspiesto patvēruma meklētāju pārdales shēmu.

Arī Kurcs, kura vadītā konservatīvā Tautas partija kopš oktobrī notikušajām parlamenta vēlēšanām veido koalīciju ar galēji labējo Brīvības partiju, ieņem stingru nostāju pret nelegālo imigrāciju un paudis apņēmību izmantot savas labās attiecības ar Ungāriju, lai mazinātu pretišķības dalībvalstu starpā.

“Mūsu mērķis ir ļoti skaidrs – Eiropā nav jābūt debatēm vienīgi par [patvēruma meklētāju] pārdali, bet beidzot uzmanība jāpievērš ārējo robežu nodrošināšanai,” izklāstot Austrijas ES prezidentūras prioritātes, preses konferencē uzsvēra Kurcs.

Tā dēvētās Višegrādas grupas valstis – Čehija, Polija, Slovākija un Ungārija – joprojām atsakās piekāpties Briseles un dažu rietumvalstu prasībām un uzņemt daļu no tiem simtiem tūkstošiem patvēruma meklētāju, kas nelegāli ieradušies Eiropā kopš 2015.gada.

Kurcam stājoties kanclera amatā, Vīne ir atteikusies no prasībām austrumeiropiešiem iesaistīties patvēruma meklētāju pārdales shēmā un pievērsusies Briseles iecerētās kvotu sistēmas kritikai, norādot, ka jāizstrādā pilnīgi cita sistēma.

Kurcs norādīja, ka nav jēgas diskutēt par pašreizējo kvotu sistēmu, kurā Austrumeiropas valstis atsakās piedalīties. Viņš norādīja, ka tā vietā nelegālie imigranti, kas tiek izglābti Vidusjūrā, jānosūta atpakaļ uz Āfriku, nevis jānogādā Eiropā.

Austrijas kanclers pauda apņēmību panākt, lai nelegālā imigrāciju tiktu pilnībā apturēta.

Viņš norādīja, ka vienīgi robežu aizsardzība neatrisinās migrācijas problēmu, taču “izšķirīgs jautājums ir, kas ar cilvēkiem notiek pēc viņu izglābšanas – vai tie tiek nogādāti Viduseiropā, vai arī aizgādāti atpakaļ uz izcelsmes valstīm vai citiem drošiem reģioniem, kur par tiem var parūpētie”.

Uz jautājumu, kādus risinājumus viņš piedāvā, Kurcs atbildēja, ka viens no risinājumiem ir ES robežapsardzības pārvaldes “Frontex” pilnvaru paplašināšana, taču esot arī citi risinājumi, kas atkarīgi no lēmumiem, ko paredzēts pieņemt 20.septembrī migrācijas un drošības jautājumiem veltītajā ES samitā.

Starp citām Austrijas izvirzītajām prioritātēm ir ES konkurētspējas vairošana un Balkānu valstu, īpaši Serbijas un Melnkalnes, gatavošana uzņemšanai blokā.

Kurcs piebilda, ka cerot arī panākt, lai tādi interneta uzņēmumi kā “Facebook” un “Google” maksātu peļņas nodokli tajās valstīs, kur šī peļņa ir gūta.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Noderētu veltīt papildus ES līdzekļus arī ES ārējai robežai austrumu pusē. Latvijā praktiski visi bēgļi ir ieradušies nelegāli šķērsojot robežu no Krievijas.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Tā būs cīņa pret ANO un EP!

Draugiem Facebook Twitter Google+