×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Autovadītāja apliecība pasta sūtījumu saņemšanai vairs nederēs

LETALETA

Sākot ar 1. aprīli, “Latvijas Pasts” izsniegs sūtījumus tikai tad, ja saņēmējs uzrādīs pasi vai personas apliecību. Tas nozīmē, ka autovadītāja apliecība šim mērķim vairs nebūs derīga, portāls “LA.lv” uzzināja uzņēmumā.

Iepriekš spēkā esošo Ministru kabineta noteikumu redakcija noteica, ka ierakstītus pasta sūtījumus un pasta sūtījumus par apdrošinājuma summu līdz 100 latiem iedzīvotājiem var izsniegt, ja tiek uzrādīts personu apliecinošs dokuments vai jebkurš cits dokuments, kurā norādīts attiecīgā dokumenta izdevējs un dokumenta derīguma termiņš un kurā ir dokumenta īpašnieka fotogrāfija, personas kods un personiskais paraksts. Tas nozīmē, ka uzrādīšanai derēja arī autovadītāja apliecība.

2013. gada 13. augustā noteikumi mainīti, paredzot, ka pasta komersants izsniedz pasta sūtījumu adresātam tikai tad, ja tiek uzrādīts personu apliecinošs dokuments. Saskaņā ar Personu apliecinošu dokumentu likumu Latvijas Republikā personu apliecinoši dokumenti ir tikai pase un personas apliecība. Attiecīgu atgādinājumu par šādu normu spēkā esamību visām ministrijām bija izplatījusi Iekšlietu ministrija, un Latvijas Pasts to pagājušajā gadā saņēma no Satiksmes ministrijas.

Tā kā “Latvijas Pasts” ir ieinteresēts, lai klientiem sūtījumu saņemšana būtu maksimāli ērta un vienkārša, uzņēmums ir sagatavojis priekšlikumu Satiksmes ministrijai rosināt grozījumus Ministru kabineta noteikumos par prasībām sūtījumu izsniegšanai, paredzot, ka sūtījumus vērtībā līdz 150 eiro būtu iespējams izsniegt arī uz cita dokumenta pamata.

“Latvijas Pasts” tāpat līdz 2014.gada 31.martam noteicis sava veida pārejas periodu, aicinot uzrādīt kādu no diviem personu apliecinošajiem dokumentiem, taču izņēmuma gadījumā līdz šā gada 1.aprīlim ļaujot uzrādīt arī autovadītāja apliecību gadījumos, kad sūtījums jāizsniedz ilggadējam un pasta nodaļas darbiniekiem zināmam klientam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+