Tehnika
Auto un moto

Autovadītāji visbiežāk lūdz palīdzību dzinēja un akumulatora ķibeļu dēļ 0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Šogad, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, par 7% samazinājies izsaukumu skaits akumulatora darbības traucējumu dēļ. Savukārt biežākā tehniskā ķibele nemainīgi ir dzinēja darbības traucējumi, ar ko saistīti 22% no visiem izsaukumiem, liecina Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati par autovadītājiem sniegto palīdzību uz ceļa janvārī.

BALTA dati par autovadītājiem sniegto palīdzību uz ceļa šī gada janvārī liecina, ka visbiežākās tehniskās nebūšanas saistītas ar dzinēja (22%) un akumulatora (19%) darbības traucējumiem. Tomēr vienlaikus pozitīvi vērtējams fakts, ka izsaukumu skaits akumulatora darbības traucējumu dēļ samazinājies par 7%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, savukārt par 3% pieaudzis pieteikto negadījumu skaits elektronikas darbības traucējumu dēļ.

“Gada sākumam raksturīgas ir zemas gaisa temperatūras, tāpēc sagaidām, ka šajā periodā palielināsies izsaukumu skaits, kas saistīti ar akumulatora darbības traucējumiem. Šādu izsaukumu skaita samazinājums vērtējams ļoti pozitīvi, un tas var būt saistīts gan ar siltākiem laikapstākļiem, gan autovadītāju rūpēm par savu spēkratu, laikus sagatavojoties ziemas sezonai,” komentē Kristaps Liecinieks, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs. Salīdzinoši bieži – 9% gadījumu – autovadītāji saskārušies ar caurdurtām riepām, savukārt 7% gadījumu tehniskā palīdzība saistīta ar ceļu satiksmes negadījumiem. Apdrošinātājs norāda, ka reizēm palīdzība uz ceļa nepieciešama arī autovadītāja neuzmanīgas rīcības dēļ, piemēram, beigusies vai iepildīta nepareiza degviela, salonā ieslēgtas atslēgas u.c.

SIA „Mūsu Motors Rīga” Virsbūvju remontdarbnīcas vadītājs Uldis Jirgensons dalās pieredzē: “Rudens un pavasara sezonā vairāk pieteikumu ir arī par auto riepu bojājumiem, jo šajos gadalaikos nereti ceļu stāvoklis pasliktinās. Ļoti reti saņemam ziņu, piemēram, par elektronikas darbības traucējumiem, kas liecina, ka autovadītāji tomēr lielākoties ir parūpējušies par saviem transportlīdzekļiem un seko līdzi auto tehniskajam stāvoklim.”

Janvārī visbiežāk tehniskā palīdzība nodrošināta Volkswagen, BMW, Audi, Nissan un Volvo zīmola automašīnu īpašniekiem.

LA.lv