Pasaulē

Aviokatastrofā Krievijā bojā gājuši arī 3 bērni; uz laiku pārtrauc “AN-148” ekspluatāciju0

Foto: EPA/LETA

Krievijas pasažieru lidmašīnas “Antonov An-148” avārijā netālu no Maskavas vakar, 11.februārī, bojā gājis 71 cilvēks, to vidū seši lidmašīnas apkalpes locekļi un trīs bērni, tā šodien vēstī Krievijas raidsabiedrības NTV ziņas. Izdzīvojušo šajā traģēdijā nav. Krievijas medijā publicētajā bojā gājušo sarakstā uzrādās arī viena Azerbeidžānas Republikas pilsoņa vārds. Lai atpazītu bojāgājušos, būšot nepieciešams veikt viņu mirstīgo atlieku ģenētisko ekspertīzi.

Kā šodien ziņo NTV, aviokompānija “Saratov Airlines” nākusi klajā ar paziņojumu, ka uz laiku pārtrauc lidmašīnu “Antonov An-148” ekspluatāciju savā flotē, pie viena atvainojoties par veiktajām korekcijām avioreisos. Kompānijas rīcībā esot sešas šāda tipa lidmašīnas, bet aviokatastrofā cietusī konkrētā lidmašīna uzņēmuma flotē tika izmantota kopš 2017.gada februāra. Kā savā paziņojumā uzsvērusi aviokompānija, tā esot gatava “pēc pirmā pieprasījuma” sniegt visus nepieciešamos dokumentus izmeklēšanas iestādēm, lai “uzzinātu patiesos lidmašīnas avārijas iemeslus”.

Pēc aviokatastrofas ir ierosināta krimināllieta. Tiek izvērtētas vairākas versijas, kādēļ lidmašīna nogāzusies. Orenburgas apgabalā šobrīd ir izsludinātas sēras.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka aviokompānijas “Saratov Airlines” avarējusī lidmašīna “Antonov An-148″ bija ceļā no Maskavas Domodedovas lidostas uz Orsku, kas atrodas netālu no Krievijas robežas ar Kazahstānu. Neilgi pēc izlidošanas lidmašīna pazuda no radariem un pēc tam avarēja Ramenskas reģionā, netālu no Maskavas.” Atrasti lidmašīnas fragmenti. Neviens nav izdzīvojis,” atsaucoties uz anonīmu avotu, ziņoja TASS.

“Interfax” vēstīja, ka lidmašīna pirms nogāšanās aizdegusies un lidmašīnas atlūzas izkaisītas plašā teritorijā. Orenburgas reģiona gubernators paziņojis, ka gandrīz visi pasažieri bija no Orenburgas reģiona.

LA.lv