×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. decembris, 2014
Drukāt

Azerbaidžānā notikusi kratīšana “Radio Brīvība” redakcijā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Azerbaidžānas varasiestādes piektdien, 26.decembrī, veikušas kratīšanu ASV finansētā Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība (RBE/RB) vietējās nodaļas redakcijā, kas pēc tam slēgta, ziņo RBE/RB.

Kāda augsta ranga ASV Valsts departamenta amatpersona atzinusi, ka Vašingtona ir “ļoti satraukta” par ziņām, ka RBE/RB Baku redakcijas darbinieki esot aizturētu un nopratināti.

“Mēs aicinām atbildīgās varasiestādes ievērot Azerbaidžānas starptautiskās saistības aizsargāt mediju brīvību,” norādīja amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

RBE/RB, kas kļuva pazīstama Aukstā kara laikā, raidot krievu valodā, kā arī PSRS okupēto un pakļauto tautu valodās, saņem finansējumu no ASV Kongresa.

Azerbaidžānas policija kratīšanas laikā konfiscējusi redakcijas dokumentus un zīmogus.

Tiesas izsniegtajā kratīšanas orderī teikts, ka tā notiek, pamatojoties uz Azerbaidžānas likumu par ārvalstu finansētajām nevalstiskajām organizācijām (NVO), vēsta RBE/RB.

RBE/RB galvenais redaktors Nenads Pejičs kratīšanu Baku redakcijā nosaucis par “kliedzošu visu to starptautisko saistību un standartu pārkāpumu, ko Azerbaidžāna apņēmusies ievērot”.

Viņš piebildis, ka tas acīmredzot ir azerbaidžāņu varasiestāžu mēģinājums apklusināt pēdējo neatkarīgo radiostaciju valstī.

Pejičs uzsvēris, ka RBE/RB arī turpmāk atbalstīs azerbaidžāņu pamattiesības uz brīvu pieeju informācijai un turpinās sniegt ziņas “auditorijai, kam tās ir nepieciešamas”.

Jau iepriekš decembrī Azerbaidžānas varasiestādes aizturēja RBE/RB raidījumu vadītāju Hadiju Ismailovu, kas izmeklēja autoritārā prezidenta Ilhama Alijeva ģimenes locekļu koruptīvos darījumus. Viņai izvirzītas apsūdzības par personas novešanu līdz pašnāvības mēģinājumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+