Basketbols

Bagatskis pēc uzvaras pār bosniešiem izceļ Freimaņa pienesumu 0

LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase uzvaru Eiropas čempionāta mača pret Bosniju un Hercegovinu izcīnījusi, pateicoties Rolanda Freimaņa parādītajam līdera cienīgajam sniegumam un pretinieku kļūdu izmantošanai, izteicies valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Kā ziņots, Latvijas izlase Slovēnijā notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra pirmā posma B grupas pirmajā spēlē trešdien ar rezultātu 86:75 (20:20, 23:13, 19:24, 24:18) uzvarēja Bosniju un Hercegovinu. Ar 24 punktiem Latvijas izlases rindās izcēlās Freimanis, kurš 20 no tiem guva jau pirmajā puslaikā.

“Pirmajās minūtēs palēni atradām spēles ritmu. Bija vairāki sasteigti metieni un kļūdas. Taču turpinājums nebija slikts. Bumba labi kustējās, bieži tikām pie brīviem metieniem,” Bagatska teikto citē Latvijas Basketbola savienība (LBS). “Bosnijas komandu zinājām no pagājušā gada un pārbaudes spēļu ieraksti liecināja, ka nekas daudz viņu spēlē nav mainījies. Gaidīju kādus pārsteigumus, tomēr tādu nebija. Savukārt mūsu uzbrukums bija pavisam citādāks nekā pirms gada. Zinājām, ka bosniešu līderis Mirza Teletovičs aizsardzībā cenšas atpūsties, gribējām to izmantot un tas arī lielā mērā izdevās.”

“Kad nomierinājāmies un vairs nepieļāvām muļķīgas kļūdas, sākām kontrolēt spēli. Labi, ka atradās līderis – Freimanis -, bet vēl labāk, ka ik pa brīdim iniciatīvu spēja uzņemties kāds cits spēlētājs,” izcēla treneris. “Trešajā ceturtdaļā Teletovičs gan sameta savu punktu normu, taču komandas spēles bosniešiem nebija. Viņa metienu procents runā pats par sevi un apliecina, kā esam tikuši galā ar savu darbu aizsardzībā.”

“Uzvarējām tāpēc, ka nospēlējām kā komanda, nedaloties pamatsastāvā un rezervistos. Uz maiņu nākušie spēlētāji guva 50 punktus – tas izsaka ļoti daudz,” piebilst Bagatskis. “Beigās, panākuši lielu pārsvaru, mazliet atslābinājāmies un dažās sekundēs pretinieki ar sešiem soda metieniem atkal pietuvojās. Ļāvām bosniešiem izmest 32 sodus un viņi 27 reizes trāpīja. Paši metām tikai desmit sodus. Bija gan attaisnojami, gan arī neattaisnojami pārkāpumi. Tādas spēles gadās. Rīt, iespējams, proporcija būs otrāda.”

Turpinājumā B apakšgrupas mačos Latvijas valstsvienība ceturtdien spēkosies ar Melnkalni. Piektdienas vakarā Latvijai būs principiālā duelī jācīnās ar Lietuvu, bet nākamajā dienā paredzēta brīvdiena. Duelis pret Serbiju gaidāms svētdien, bet noslēdzošā apakšgrupas cīņa paredzēta pirmdienas pēcpusdienā pret Maķedoniju.

“Melnkalnes izlase aizsardzībā spēlē rupjāk, tāpēc jābūt gataviem lielākam spiedienam. Katrā ziņā šī spēle jāaizmirst – tagad visas domas tikai par rītdienu,” uzsver Bagatskis.

LA.lv