×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Baleta festivāls atklājis šāgada programmu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Complexions Contemporary ballet.

20. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls arī savā jubilejas gadā izrādēs Rīgā un reģionu pilsētās pulcēs pasaules baleta zvaigznes no ASV, Ķīnas, Francijas, Vācijas, Somijas, Ukrainas, Igaunijas, Lietuvas, kā arī Latvijas, vēsta rīkotāji.

“Festivāla veidošana ir bijusi mana saikne ar deju. Es izdejoju katru festivāla programmu. Tas ir mans turpinājums, kas katram māksliniekam ir ļoti svarīgs. Jau 20 gadus uz Latvijas skatuvēm mēs esam pulcējuši simtiem vislabākos, visskaistākos un vistehniskākos baleta un dejas mākslas meistarus. Festivāla uzdevums ir parādīt īstu, skaistu mākslu, kas dara bagātus arī mūsu skatītājus,” savās pārdomās dalās festivāla direktore, eksprimabalerīna Lita Beiris.

Sekojot festivāla vadmotīvam “Balets nepazīst robežas”, Latvijas Nacionālajā operā un Latgales vēstniecībā Gors būs iespēja redzēt amerikāņu baleta zvaigznes “Complexions Contemporary ballet”. Leģendārā trupa demonstrē spilgtu baletu, un tā satriecošā horeogrāfija un oriģinālā mūzika apvienojumā ar klasiskā baleta pamatelementiem lauž visus dejā pieņemtos kanonus.

Ar neparastu izrādi “La Doce Vita/Gatsby” Dailes teātrī un Ventspils teātra namā “Jūras vārti” viesosies Igaunijas dejas kompānija “Sa Teater Vanemuine”. “La Dolce Vita” horeogrāfs itālis Džordžo Madia iedvesmu izrādes iestudēšanai guvis no Frederiko Fellini filmām, ar kurām ir uzaudzis. Savukārt Getsbijs Sailasa Stabsa horeogrāfijā ieved 20. gadsimta divdesmito gadu “Amerikāņu sapņa” spožajā pasaulē.

Vanemuines teātra baleta izpildījumā Valmieras Kultūras centrā būs skatāma izrāde “A La Guinguette des artistes”, savukārt Galā koncertā skatītājus priecēs baleta zvaigznes no Vācijas, Somijas, Ukrainas, Francijas, Ķīnas, Lietuvas, kā arī Latvijas. Īpašu pārsteigumu sola Francijas apvienība “La cie accrorap”.

Kinoteātrī K.Suns būs skatāma filmu programma “Eiropas balets kino”, savukārt tirdzniecības centrā Galerijā Centrs tiks atklāta festivāla plakātu izstāde – retrospekcija. Festivāla ietvaros notiks pianistes Viktorijas Ļubickas koncerts, kura programmā iekļauta mūzika, no kuras iedvesmu guvuši horeogrāfi.

20. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls “No klasikas līdz avangardam” notiks no 30. marta līdz 30. aprīlim Rīgā, Rēzeknē, Preiļos, Valmierā un Ventspilī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+