Mobilā versija
+15.1°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
10. novembris, 2014
Drukāt

Balles etiķete – stilistu 12 ieteikumi, kā izvēlēties balles tērpu

1. Bezmaksas lekcijas par stilu

1no13
Publicitātes fotoPublicitātes foto
Publicitātes foto

Straujiem soļiem tuvojas burvīgais pasākumu laiks, un ikkatra dāma vēlas izskatīties satriecoši un eleganti. Bieži vien, izvēloties tērpu pasākumam, mums rodas dažādi jautājumi. Par to, ko nozīmē ielūgumā saņemtā informācija, cik garu kleitu drīkst vilkt uz vakara balli, vai atkailināti pleci dienas pasākumam ir piemēroti, stāsta bezmaksas semināra „Stila 3diena” lektori stilisti.

„Dāmas vienmēr ir vēlējušās uzvilkt elegantos garos cimdus, taču etiķete diemžēl pieļauj cimdu nēsāšanu tikai augsta ranga pasākumos, piemēram, diplomātiskās valsts pieņemšanās,” stāsta bezmaksas semināra „Stila 3diena” lektore un stiliste Evija Briede.

„Stila 3dienas” ir izglītojošs bezmaksas semināru cikls par savas garderobes veidošanu, stila knifiņiem un modes aktualitātēm. „Stila 3dienas” notiek katra mēneša pirmajā trešdienā no pulksten 17.00 līdz 19.00 modes un izklaides centrā „Rīga Plaza”, 1. stāvā pie Informācijas centra. 5. novembrī norisinājās seminārs „Modes tendences un likumi balles tērpiem”. Tajā piedalījās vizuālā tēla stiliste Krista Timze, stiliste Evija Briede un One Wolf dizainere Agnese Narņitska.

Tērps jāizvēlas, ņemot vērā pasākuma veidu, vietu, laiku un mērķi. Aizvadītajā seminārā stilistes un dizainere dalījās ar dažādiem ieteikumiem, kā pareizi izraudzīties atbilstošu balles tērpu.

 1. Bezmaksas lekcijas par stilu
 2. Jo vēlāk vakarā pasākums, jo greznāks tērps
 3. Apmeklējot balli ziemā, izvairieties no vasarīga tērpa izvēles
 4. Ja esat saņēmušas formālu ielūgumu, vienmēr pievērsiet uzmanību saīsinājumiem
 5. Diplomātiskas, valsts mēroga balles pieprasa augstāko, smalkāko ģērbšanās stilu – White Tie jeb „vīrietim fraka”
 6. Uz oficiāli svinīgiem kultūras pasākumiem kā vienu no apģērba sastāvdaļām nevajadzētu izvēlēties bikses
 7. Kāzās, kristībās un citos saviesīgos pasākumos vienīgais ierobežojums – jūs nedrīkstat būt krāšņākas kā ielūdzējs, piemēram, līgava ar līgavaini
 8. Uz formālām vakariņām vai korporatīvu balli jāvelk kurpes ar slēgtu purngalu
 9. Ikdienišķākās ballēs, piemēram, kokteiļvakaros, nevelciet svārkus
 10. Ballītē starp savējiem – Smart Casual stilā
 11. Uz visām ballēm ir iespēja izlīdzēties ar mazo melno vakarkleitu
 12. Šosezon, dodoties uz ballēm, iekļaujiet savā tēlā kādu no aktuālajām krāsām
 13. Izvēlieties sev piemērotu kurpju augstumu un novērtējiet, vai tās nav par spilgtu

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (3)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+