×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. augusts, 2015
Drukāt

REPORTĀŽA. Nometnē “Baltic Guards” pulcējas jaunieši no militāri patriotiskajām organizācijām (5)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Pagājušonedēļ Jelgavas novadā notika nometne militāri labākajiem militāri patriotisko organizāciju dalībniekiem no visām Baltijas valstīm. Nometnē piedalījās ap 100 jauniešu vecumā no 14 līdz 18 gadiem – ­starp viņiem jaunsargi no Latvijas, jaunieši no Igaunijas militāri patriotiskajām organizācijām “Noored Kotkad” un “Kodututred”, bet Lietuvu pārstāvēja militāri patriotiskās organizācijas “Šauliu sajunga” dalībnieki un kadeti no Povila Plehaviča kadetu skolas.

Jau pirmajā dienā jaunieši izveidoja komandas, kas dažādu valstu dalībniekiem palīdzējis ciešāk saliedēties, pildot uzdevumus. “LA” žurnālisti viesojās nometnē, kad jauniešiem bija jāveic 18 kilometru garš pārgājiens ar dažādiem uzdevumiem kontrolpunktos. Jauniešus satiku pusdienu laikā Ziemassvētku kauju muzejā Mangaļu mājās.

“Uz šo nometni ir tikuši tikai labākie. Nometne ir interesanta, jo tajā piedalās arī jaunsargi no pārējām Baltijas valstīm, un tas rosina saziņu un sadarbību, kā arī nostiprina mūsos drošības sajūtu, jo esam kopā ar sabiedrotajiem,” saka Matīss Artūrs Namiķis no Jelgavas jaunsargu vienības. Viņš lietuviešu un igauņu jauniešiem nometnes laikā stāstot par Ziemassvētku kauju notikumiem. Matīss teic, ka jaunsardzē viņam visvairāk patīk tas, ka viņš var palīdzēt instruktoriem vadīt nodarbības jaunākajiem organizācijas biedriem, un, iespējams, savu nākotni saista ar militāru karjeru. Satieku arī jaunsargus no Liepājas Lauri Frišfledu un Viktoriju Apsi, kuri šogad absolvējuši vidusskolu un esot mācījušies militārā novirziena klasē. “Pārgājiens norit raiti – tas ir arī komandas darbs, kurā nepieciešama saliedētība. Man līdz šim visvairāk patika kontrolpunkti, kuros mums bija jāspēj pazīt dzīvnieku pēdas, kā arī augu sugas,” stāsta Lauris. Abi jaunieši teic, ka jaunsardze ir ievads militārajā dzīvē, kura viņiem ļoti patīk, tāpēc viņi likuši iestājpārbaudījumus gan Nacionālajā Aizsardzības akadēmijā, gan arī Valsts policijas koledžā. “Jaunsardzē man patīk, ka visu laiku mainās vide un cilvēki. Vienmēr atradīsies kaut kas jauns, ko apgūt un darīt. Nav tik daudz jāsēž uz vietas, esam dabā. Neatceros, kad pēdējoreiz ieslēdzu datoru,” tā Viktorija.

Lietuvas militāri patriotiskās organizācijas “Šauliu sajunga” biedrs Žigimants Kaminsks no Vilkavišķiem teic, ka viņam nometnē patīkot saziņa ar jauniešiem no pārējām Baltijas valstīm. “Pārgājienā man patika posms, kurā mums bija jāpeld ezerā,” piebilst Žigimants. Līdzīgi kā daudzi jaunsargi, viņš arī savu nākotni saista ar militāro karjeru. “Militārās lietas man ir asinīs. Jau kad biju bērns, vēlējos būt par karavīru, jo mans tēvs savulaik dienēja Lietuvas armijā, bet tagad strādā tiesībsargājošajās iestādēs,” saka Žigimants. Arī Igaunijas jauniešu militāri patriotiskās organizācijas “Noored Kotkad” dalībniekam Tennu Vahtram pārgājienā patikuši posmi, kuros bija jāpeld. “Šī ir laba nometne. Daudzas aktivitātes ir latviešu valodā, taču latviešu draugi mums iztulko, un darboties ir ļoti viegli,” spriež Tennu. Viņš kopā ar biedriem nākotnē vēlas iestāties Igaunijas zemessardzē jeb “Kaitseliit”. Viņi sevi uzskata par savas zemes patriotiem un vēlas to aizstāvēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Padomizētie rusofīli nesaprot kas ir pašaizsardzība (Baltijas valstis, Polija, Somija, Ukraina,…) un kas ir agresivitāte (Krievija).

    • nav šobrid lielāka agresora apr ASV kas pamanijusies 50 gados izraisit 37 karus visā pasulē. valsts apvērsumus, revolucijas un vienkārši lojālu valdibu ielikšanu pat nerēķinot. krievijai līdz amišu līmenim vel augt un augt.

  2. sāk jauno lielgabalu gaļu asv intrešu aizstāvešanai vervēt jau no mazotnes kamer smadzenes vel viegli izskalot

    • Un kaa ir ar tavu ceelo Putinu? Kaadaam intereseem vinjsh razho lielgabalu galju?

      • tu automātiski pieņem ka esmu putina piekritejs. un kā vienmer tavs aprobežotais prāts tevi pieviļ. tavi kļudigie kieņēmumi un mužigā žults nemaina faktu ka musu armija principā ir lēti asv algotņi kas piedalās kur vien spēj asv agresijās un ka šie jaunieši tiek audzināti par šo algotņu papildinājumu

Draugiem Facebook Twitter Google+