×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
4. novembris, 2015
Drukāt

Baltijas tieslietu speciālisti spriedīs par PSRS okupācijas zaudējumu aprēķināšanu

Biedrība "Antiglobālisti" rīko mītiņu pie Krievijas vēstniecības Latvijā

Biedrības ''Antiglobālisti'' rīkotais mītiņš, kurā pauž nosodījumu Molotova-Ribentropa paktam un citiem slepeniem līgumiem.

Ceturtdien, 5. novembrī, Tieslietu ministrijā notiks starptautiska konference “Kāpēc jāaprēķina PSRS okupācijas radītie zaudējumi?”, kuras noslēgumā tiks parakstīta Baltijas valstu tieslietu ministru kopīga deklarācija par PSRS okupācijas nodarīto zaudējumu aprēķināšanas un atgūšanas nepieciešamību, portālam LA.lv pavēstīja Tieslietu ministrijas speciāliste Laura Majevska.

Konferenci atklās tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, tajā piedalīsies un uzstāsies arī Igaunijas tieslietu ministrs Urmass Reinsalu un Lietuvas Republikas Konstitucionālās tiesas prezidents Daiņus Žalims.

Ar tēmu “PSRS okupācijas laikā radītie zaudējumi – Molotova – Ribentropa pakta sekas” uzstāsies Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, savukārt Latvijas Republikas Satversmes tiesas tiesnese Ineta Ziemele referēs par tēmu “Ko darīt ar okupācijas laika Latvijai nodarītajiem zaudējumiem”.

Konferences otrajā daļā komisijas, kas aprēķina PSRS okupācijas zaudējumus, priekšsēdētājs Jānis Tomels informēs par paveikto. Savukārt Austrumeiropas politikas pētījumu centra valdes priekšsēdētājs Ainārs Lerhis uzstāsies ar tēmu “Krievijas politika vēsturiskās samierināšanas un konfliktu zaudējumu kompensāciju jautājumā”.

Konferenci organizē Ministru kabineta izveidotā komisija PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma upuru skaita un masu kapu vietu noteikšanai, informācijas par represijām un masveida deportācijām apkopošanai un Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem nodarīto zaudējumu aprēķināšanai sadarbībā ar Tieslietu ministriju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+