Mobilā versija
+1.6°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
16. decembris, 2014
Drukāt

Baltkrievu desās un cīsiņos uz robežas joprojām atrod Āfrikas cūku mēri (1)

Foto - PVDFoto - PVD

Pārtikas un veterinārais dienests, īstenojot Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas pasākumus un veicot ceļotāju bagāžas kontroli, laboratoriski pārbaudot no bagāžas izņemto produktu sastāvu, konstatējis ĀCM vīrusa klātbūtni Baltkrievijas izcelsmes vārītajās desās, salami desās un cīsiņos, kopumā sešos no 20 pārbaudītajiem gaļas produktu paraugiem.

Tā kā cilvēks ar neatļautiem pārtikas produktiem bagāžā ir galvenais riska faktors ĀCM ievazāšanai, tad jau no 2013.gada vidus PVD sadarbojoties ar Valsts ieņēmuma dienesta (VID) Muitas pārvaldi un Valsts Robežsardzi veic no trešajām valstīm, īpaši no Krievijas un Baltkrievijas, ieceļojošo privātpersonu bagāžas pastiprinātas kontroles, informē PVD.

Šī gada 11 mēnešos no ceļotāju bagāžas kopā izņemtas vairāk nekā 52 tonnas gaļas un piena produktu.

PVD atgādina, ka iebraucot Eiropas Savienības teritorijā, t.sk. Latvijā, no trešajām valstīm nedrīkst ievest dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktus: gaļu un gaļas produktus, pienu un piena produktus. Par to ceļotājiem atgādina arī lielformāta informatīvie plakāti gan izbraucot, gan iebraucot valstī.

Ja pārbaudes laikā ceļotāja bagāžā konstatē neatļautos produktus, tie tiek konfiscēti un nodoti iznīcināšanai.

PVD, sadarbībā ar VID Muitas pārvaldi un Valsts Robežsardzi, pamatojoties uz pārbaužu rezultātiem un izņemtajiem pārtikas daudzumiem, turpinās pastiprinātās privātpersonu bagāžas pārbaudes uz robežas ar trešajām valstīm (t.sk., lidostā), tai skaitā arī svētku laikā, lai maksimāli samazinātu risku ievest Latvijā ĀCM vīrusu ar dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktiem.

Tāpat PVD aicina visus ceļotājus būt atbildīgiem un sargāt savu valsti no bīstamu infekcijas slimību ierosinātājiem, kas neapzinoties risku, ievesti valstī ar pārtikas produktiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kā var konstatēt mēri termiski apstrādātos produktos? Vai tie ir kārtējie PVD murgi????????

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+