Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Čeku loterijas izstrādātājs izvirzīts prestižai balvai0

Publicitātes foto

Viens no Latvijā vadošajiem “govtech” (publiskās pārvaldes tehnoloģiju) risinājumu izstrādātājiem “MobillyTX” ir izvirzīts prestižajai “World Summit Award” (“WSA”) balvai. “MobillyTX” risinājumu, kas ļauj digitāli administrēt valsts un pašvaldību resursus, balvai izvirzīja Latvijas IT klasteris.

“WSA” balva tiek piešķirta par iedarbīgākajām digitālajām inovācijām, kam ir būtiska ietekme vietējā tirgū un sabiedrībā, nodrošinot radošu un viedu problēmas risinājumu.

“”MobillyTX” kopš 2013. gada strādā pie risinājumiem subsīdiju un pabalstu administrēšanas jomā, – mūsu risinājumi ir ieviesti Latvijas un Lietuvas pašvaldībās, esam aktīvā sarunu procesā ar Vācijas ie­stādēm. “MobillyTX” risinājums padara valsts un pašvaldību ikdienas darbu būtiski efektīvāku. Caurspīdīgā un automatizētā sistēma izslēdz krāpšanu un līdzekļu izsaimniekošanu, vienlaikus novēršot datu noplūdi un nodrošinot saņēmēja anonimitāti,” informēja Valdis Bergs, “MobillyTX” valdes priekšsēdētājs.

Efektīvo publiskā finansējuma sadales risinājumu Latvijā jau izmanto Jelgavas, Ogres un Liepājas pašvaldības, Lietuvā tas ieviests Šauļos un tiek testēts vairākās citās pilsētās Latvijā un ārvalstīs.

“MobillyTX” risinājums ļauj, piemēram, digitāli administrēt norēķinus sabiedriskajā transportā, ēdināšanas pakalpojumus skolās, norēķinus par komunālajiem pakalpojumiem un jebkādus citus pabalstus, atvieglojumus, subsīdijas. Risinājums ir piemērojams veselības aprūpē, izglītības nozarē, transportā, lauksaimniecībā un citās jomās.

Latvijas IT klasteris norāda, ka “MobillyTX” risinājums apbalvojumam izvirzīts, jo tas palielina iedzīvotāju iesaisti publiskajā pārvaldē un nodrošina atvieglotu pašvaldību vai valsts pakalpojumu saņemšanu, samazina administratīvās barjeras un nodrošina cilvēku vienlīdzību.

Ar “MobillyTX” risinājumu ir iespējams palielināt valsts (pašvaldību) pārvaldes caurspīdīgumu un administrēt procesus, kas saistās ar pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem. Tādēļ “MobillyTX” ir izvirzīts “WSA” nacionālajā atlasē.

Saistītie raksti

“WSA” ir Apvienoto Nāciju Organizācijas iedibināts starptautisks konkurss, kura mērķis ir atbalstīt uzņēmumus, kuru inovatīvie digitālie risinājumi palīdz uzlabot sabiedrības dzīves līmeni. Konkursā piedalās 180 valstu uzņēmumi, apbalvojums tiek piešķirts kopš 2003. gada. Konkursa rezultāti tiks paziņoti šā gada decembrī, bet 2020. gada pavasarī progresīvākie uzņēmumi tiks apbalvoti un aicināti uzstāties, stāstot par saviem risinājumiem “WSA Global” kongresā.

Šā gada jūnijā “MobillyTX” saņēma Vācijas–Latvijas Uzņēmējdarbības balvu kā gada labākais finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kas valsts un pašvaldību sektoram piedāvā caurspīdīgus un kontrolējamus digitālos risinājumus efektīvai finanšu līdzekļu pārvaldei.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
VIDEO. Kazāks: Ekonomika bremzējas. Labāk nekļūs, sliktāk – iespējams
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Noskaidroti 14 uzņēmumi, kuri turpinās dalību SEB uzņēmumu Izaugsmes programmā
7 stundas
Ieva Ēvalde
Ekonomika
Ar jauno CSP datu rīku var atrast arbūzus
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
“Naudas trūkums budžetā – tā ir standarta situācija.” Saruna ar finanšu ministru 1
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “TTT Rīga” Eirolīgas sezonu sāk ar neveiksmi
55 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Pēc incidentiem Šveicē pārbauda arī “airBaltic” izmantoto “Airbus A220” dzinējus
25 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien daudzviet Latvijā pārspēts siltuma rekords 1
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Gāja tumsā bez atstarotāja – uz šosejas pie Grobiņas nāvējoši notriekts gājējs
17 minūtes