×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

Balva “Boņuks” par mūža ieguldījumu – Terēzijai Brokai (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Driģente Terēzija Broka.

Ar Latgaliešu kultūras Gada balvu “Boņuks” novērtēts kordiriģentes, mūzikas pedagoģes Terēzijas Brokas mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā, portālu LA.lv informēja Latgales vēstniecības “Gors” mārketinga nodaļas vadītāja Aija Eriņa.

Latgaliešu kultūras Gada balva “Boņuks 2013” 19 nominācijās tiks pasniegta 23. februārī Latgales vēstniecībā “Gors”.

Kordiriģente, mūzikas pedagoģe Terēzija Broka dzimusi 1925. gada 30. septembrī Rēzeknes apriņķa Viļānu pagastā, Zviedriņu ciemā zemnieku daudzbērnu ģimenē. 1934. gadā Terēzija Broka uzsākusi mācības Vītolu pamatskolā, dziedājusi skolas un baznīcas koros. Pēc pamatskolas beigšanas 1940. gadā iestājusies Rēzeknes 1. vidusskolā, kuru absolvējusi 1946. gadā. Šajā gadā viņa iestājusies Rēzeknes mūzikas vidusskolā. 1949. gadā Terēzija Broka iestājusies Latvijas Valsts konservatorijas kordiriģentu nodaļā. Pēc konservatorijas beigšanas – no 1954. gada līdz pat 2000. gadam – viņas vienīgā pamata darbavieta bija Daugavpils mūzikas vidusskola, kur diriģente veica pedagoģisko un audzināšanas darbu kordiriģentu nodaļā. Daudzi viņas audzēkņi tagad strādā par dziedāšanas skolotājiem vispārizglītojošās skolās, strādā par pedagogiem vidējās un augstākās mūzikas mācību iestādēs, ir aktīvi kultūras darbinieki, vada pašdarbības koru kolektīvus un skolēnu korus daudzās Latvijas pilsētās un lauku rajonos, īpaši Latgalē.

Paralēli pedagoģiskajam darbam Terēzija Broka aktīvi veikusi arī sabiedrisko darbu, vadot pašdarbības korus, ansambļus, aktīvi iesaistoties sava novada Dziesmu svētku un citu pasākumu rīkošanā.

Terēzija Broka bijusi Latgales novada Dziesmu svētku, Skolotāju kora salidojumu un Skolu jaunatnes Dziesmu svētku virsdiriģente, kā arī Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente.

Terēzijas Brokas veikums latviešu un latgaliešu kultūrā novērtēts ar vairākiem apbalvojumiem: Latvijas Nopelniem bagātā mākslas darbiniece (1977), Latvijas Tautas skatuves māksliniece (1986), Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece (1995), Kultūras ministrijas balva tautas mākslā un Spīdolas balva (1998), Lielā mūzikas balva (2003), Latvijas Republikas Ministru kabineta goda diploms un balva (2005), Goda daugavpiliete (2005).

Latgaliešu kultūras Gada balva “Boņuks” radīta ar mērķi veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību, kā arī apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā. “Boņuks” ir vienīgā gada balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus latgaliešu kultūras dzīvē, un šogad tā tiks pasniegta jau sesto gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. No sirds apsveicu ar saņemto balvu, vēlu dzīvesprieku un veselību.

  2. JAU SEN TERĒZĪTE TO BIJA PELNĪJUSI!
    LAI DIEVIŅŠ VIŅAI STĀV KLĀT!

  3. JAU SEN TERĒZĪTE TO BIJA PELNĪJUST!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+