×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2014
Drukāt

Balvos par 6,5% pieaugs siltumenerģijas tarifs

Foto-LETAFoto-LETA

No sestdienas, 26.aprīļa, par 6,5% pieaugs siltumapgādes uzņēmuma “Balvu enerģija” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs, pavēstīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) komunikāciju nodaļas galvenā speciāliste Inese Krūmiņa.

Viņa informēja, ka SPRK apstiprinātais Balvu pilsētā siltumenerģijas gala tarifs noteikts 51,51 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

“Siltumenerģijas gala tarifs, salīdzinot ar pašreizējo tarifu, ir pieaudzis par 6,5%, tomēr joprojām siltumenerģijas tarifs Balvu pilsētas iedzīvotājiem un komersantiem ir viens no zemākajiem valstī. Balvu pilsētā siltumenerģijas ražošanai kā kurināmo izmanto šķeldu,” sacīja Krūmiņa.

Pēc viņas teiktā, sākotnēji “Balvu enerģijas” iesniegatais tarifu projekts paredzēja siltumenerģijas gala tarifa pieaugumu par 7,2%. “Regulatoram izvērtējot tarifu izmaksu pamatojumu un lūdzot komersantu precizēt izmaksu pozīcijas un plānoto kurināmā patēriņu, šā gada janvārī komersants regulatoram iesniedza precizēto tarifu projektu, kas paredzēja 6,5% tarifa pieaugumu,” skaidroja SPRK pārstāve.

Tāpat viņa norādīja, ka pašreiz spēkā esošais tarifs 48,38 eiro par MWh tika apstiprināts pirms diviem gadiem, un šajā laikā ir palielinājušās siltumapgādes izmaksas – augušas kurināmā izmaksas, palielinājušās iekārtu remonta un uzturēšanas izmaksas, kā arī mainījušās citas izmaksu pozīcijas.

“Balvu enerģija” ir galvenā siltumenerģijas piegādātāja Balvos. Uzņēmums ir dibināts 2003.gadā, tās dibinātāji ir Balvu pilsētas dome, uzņēmumi “San – Tex”, “Agroserviss B”, kā arī divas privātpersonas.

SPRK ir neatkarīga valsts iestāde, kas izveidota un darbojas, lai valsts regulējamajās nozarēs ‒ enerģētikā, telekomunikācijās, pastā, dzelzceļa transportā ‒ aizstāvētu sabiedrisko pakalpojumu lietotāju intereses un veicinātu sabiedrisko pakalpojumu attīstību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+