Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
29. septembris, 2015
Drukāt

Bankām 290,3 miljonu eiro peļņa

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Banku sektors kopumā šogad astoņos mēnešos darbojās ar 290,3 miljonu eiro peļņu, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas operatīvie dati.

Astoņos mēnešos ar peļņu darbojās 15 Latvijas bankas un piecas ārvalstu banku filiāles, kuru tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos ir 94,3%.

Salīdzinājumam – 2014. gada astoņos mēnešos banku sektors strādāja ar 241,1 miljona eiro peļņu. Tātad šogad astoņos mēnešos peļņa ir par 20% lielāka.

Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis vērsa uzmanību, ka bankām, kuras pelna vietējā Latvijas tirgū, pelnītspēja ir zem 10%. Tā nav pelnītspēja, kas spēj gan nodrošināt atdevi bankas akcionāriem, gan uzkrāt jaunam sliktākas ekonomiskās attīstības ciklam, vērtēja asociācijas vadītājs. Asociācijas publicētie dati rāda, ka šogad jūnija beigās “Swedbank” kapitāla atdeves rādītājs ROE bija 9,92%, SEB bankas – 8,13%, “DNB bankas” – 6,15%, bankai “Citadele” – 11,01%, “DNB bankai” – 6,15%.

Augustā banku sektora kopējais kredītportfelis palielinājās par 0,4%, tajā skaitā rezidentu korporatīvo klientu kredītatlikums auga par 0,9% un nerezidentu klientu – par 0,3%, savukārt rezidentu mājsaimniecību kredītatlikums saruka par 0,4%.

Banku sektora kopējo noguldījumu apmērs augustā nedaudz saruka – par 0,2% jeb 50 miljoniem eiro. Palielinoties valdības un finanšu uzņēmumu noguldījumiem, rezidentu noguldījumu atlikums pieauga par 1,1% jeb 112 miljoniem eiro, tomēr mājsaimniecību un nefinanšu sabiedrību noguldījumi samazinājās. Nerezidentu noguldījumu atlikuma sarukumu par 1,3% jeb 162 miljoniem eiro ietekmēja ASV dolāra vērtības samazināšanās.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+