×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Barikāžu dalībnieki nesaņems 70 eiro piemaksu pie vecuma pensijas (15)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeima ceturtdien nolēma neskatīt likumprojektu, kas paredz 70 eiro lielu piemaksu pie vecuma pensijas barikāžu dalībniekiem, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Svītrot likumprojektu no darba kārtības rosināja Inese Lībiņa-Egnere, Ināra Mūrniece, Jānis Vucāns, Jānis Upenieks un Edvards Smiltēns.

Likumprojekts paredzēja, ka 1991.gada barikāžu dalībnieka statusu piešķirs Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) personām, kurām ir barikāžu dalībnieka piemiņas zīme vai pateicības raksts, kā arī bija plānots veidot PMLP komisiju barikāžu dalībnieka statusa izvērtēšanai, ko varēs pārsūdzēt tiesā. Barikāžu dalībniekiem izsniegtu īpašas apliecības. Likumprojekts arī paredzēja, ka barikāžu dalībniekiem ir visas tās pašas tiesības, kādas ir politiski represētām personām.

Likumprojekta “Par 1991.gada barikāžu darbinieka statusu” autori norādīja, ka ir pienācis laiks pateikties cilvēkiem, kuri, nezinot kas viņus sagaida, no Latvijas malu malām brauca uz barikādēm.

Piemaksās varētu izmaksāt aptuveni astoņus miljonus eiro gadā. Naudu varētu gūt no Aizsardzības ministrijas budžeta programmas, no kuras tiek maksāts arī nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem. Barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir 31 104 cilvēkiem.

Šī ideja Saeimā apspriesta jau iepriekš, taču par to izskanēja kritiski viedokļi.

Likumprojektu parakstījuši Romualds Ražuks, Aija Barča, Gunārs Rusiņš, Dāvis Stalts, Juris Vectirāns, Andris Buiķis, Inga Bite un Andris Bērziņš. Savukārt Vineta Poriņa savu parakstu ir atsaukusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Kur tad to visu reģistrē?Mēs te no laukiem neko nezinām,kā nokāpām no tām barikādēm,tā arī vēl dzīvojām…………….

 2. Inese Lībiņa-Egnere, Ināra Mūrniece, Jānis Vucāns, Jānis Upenieks un Edvards Smiltēns – atceraties šos vārdus, paši barojas no nodokļu maksātāju naudas, bet to bezkaunībai nav robežu!

 3. Tas ir ļoti slikti un aizvainojoši ka nau piešķirta piemaksa. Jo vienam otram barikāžu dalībniekam ir maza pensija. Ko domā mūs ievēlētie deputāti . Ar cieņu pensionārs no Līvāniem.

 4. Bijušais ugunsdzēsējs. Man kā otrās grupas invalīdam, kurš savulaik nedomāja par labumiem gāja dzēsa un ārpus darba bija barikādēs ir kauns par Latviju. Jā es nevaru tagad neko vairāk kā lūgt Sociālo palīdzību, jo pensija nenodrošina nepilngadīgu bērnu uzturu, jā es mīlu šo zemi, jo tajā dzīvo kangari, kas nemīls savu tautu. Paldies Saeimas deputātiem kas radijāt ilūzīju, cerību nelielai piemaksai pie pensijas. Paldies arī kangariem ka tie spēj tik ciniski reaģēt uz personu viedokli un noraidīt likumprojektu. Paldies jums ka Jūs esat.

 5. VALDIS vecais virs Atbildēt

  Atcerieties sos uzvardus;INESE LIBINA-EGNERE,INARA MURNIECE,JANIS VUCANS,JANIS UPENIEKS,EDVARDS SMILTENS-VINIEM visiem liels FUI.NEKAD NEVELIET PAR VINIEM.VINIEM TO NEKAD NESAPRAST.ES gaju uz barikadem lai butu briva LATVIJA,lai mani berni dzivotu labak,bet sanemu tris pirkstu kombinaciju.

 6. kad braucām uz barikādēm,(katru nakti) pie objekta Latvijas televīzija Zaķu salā pie iebraukšanas reģistrēja gan automašīnas Nr, gan pierakstīja cilvēkus, kam bija pārbaudīja dokumentus. Kur tad nozuda šie saraksti . Barikādes.lv nav neviena no dalībniekiem ar kuriem bijām kopā. Kad 2011. gadā dalīja goda zīmes,bija ko pabrīnīties no kurienes mums te dādi cilvēki dzīvo ?? Varbūt kāds var ieteikt,kā šobrīd rīkoties, kā pierādīt savu dalību ???

 7. Vispirms vajag apzināt visus barikāžu dalibniekus un tad izskatīt jautājumu par pabalsta piešķiršanu. Zinu vismaz 50 cilvēkus, kuri bija uz barikādēm, bet nakādu atzinību par to nav saņēmuši. Viena daļa no viņiem jau aizsaulē. Taisnīgumam jābūt!

 8. Nodzīvoju piecas dienas barikādēs. ne atzinības raksta, ne zīme. Atkal par pensiju jācīnās būs

 9. Nevajac lemt to ko abzināt,ka nevarat izpildīt bet valdība ir pieradusi dzīvot uz tukšām ilūzijām .Es barikādēs biju no zvana līdz zvanam bet nēsmu saņēmusi nozīmīti Vai tas ir galvenais ? GALVENAIS ATBRĪVOTIES NO KOMUNISTU REŽĪMA Vienureizi izbeidziet tukši maldināt tautu !

 10. Piemiņas zimes nav vēl visiem pieškirtas ,otrs daļa saņēma pat nepelnīti

 11. Tas ir ļoti netaisnīgi. Kad vajadzēja Latviju aizstāvēt, tad paši bija nobijušies, noslēpušies un sauca tautu palīgā.Protams, ja neiznāk tik daudz, tad varēja summu samazināt kaut līdz 50 eiro.Tā vienkārši ir klaja nepateicība, jo katrs cilvēks,kas bija uz barikādēm, riskēja ar savu dzīvību.Kā viņiem nav kauna?????

 12. Moris savu darbu padarījis, moris var iet d*rst…. Diemžēl tāda ir mūsu valdības politika… Tikai man tāds jautājums kur tie izdzimteņi būtu tagad ja nebūtu leģiona no kura izdevīgā brīdī viņi cenšas atkratīties vai barikāžu dalībieku…..

  Liekas es zinu atbildi arī pats…. Sibīrijas taigā pie meža izstrādes vai ogļu šahtās….. Pasakiet nelieši vai jūs esiet tautas mīlestības un cieņas cienīgi…??? Es negribu redzēt atgriežamies krievus, bet jūs lopuvagonos braucit uz Sibiriju velētos gan redzēt….

 13. Nekaunības kalngals ir vienādā (pasaulē otra augstākā) PVN likme kā ikdienas pārtikai,tā alkoholam un cigaretēm!

 14. 7o eiro piemaksu atcēla,jo jāturpina samazināt IIN bagātniekiem,jāatjauno padomes valsts uzņēmumos,jābūvē laikmetīgās mākslas muzejs un akustiskā koncertzāle,finansiāli jāpalīdz Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm!

 15. Likumprojekts ir nekaunības kalngals. Kā tad ar tiem cilvēkiem, kuri nesa barikāžu dalībniekiem pārtiku, vai tas nav nekas? Mani personīgi aizkustināja kāda paveca sieviete, kura bija sacepusi daudz pankūku un /pēc viņas domām!/pašas gatavotu groku. Viņa brīnījās par to, ka visu mūžu viņai nācies cīnīties ar vīru dzērāju un tagad pašai meklēt kortelīti šņabja, lai pielietu to lielajā tējas kannā.Tās bij rūpes par barikāžnieku veselību. Tā bija visas tautas cīņa par neatkarību, tādēļ piemiņas zīmju radīšanu un piešķiršanu uzskatu par nekaunību – tie ar zīmēm tie īstie,nu tie pārējie nu tie…

Draugiem Facebook Twitter Google+