×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Baznīca vienota pret Stambulas konvenciju (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.

Latvijas kristīgo baznīcu vadītāji ir satraukti par Stambulas konvencijas ratifikāciju un aicina Saeimas deputātus labot tajā esošās nepilnības, liecina baznīcu līderu sagatavotā atklātā vēstule.

To parakstījis Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Pareizticīgo baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs un Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis. Vēstulē norādīts, ka Stambulas konvencijā valstis apņemas izskaust vardarbību pret sievietēm dažādās formās. Tāda apņemšanās ir vērtējama ļoti pozitīvi. Šaubas un bažas izraisa tas, kā konvencijas autori analizē vardarbības cēloņus. Par tādiem tiek nosaukti nevis cilvēku netikumi, kļūdas un vājības, bet tradīcijas, kultūra, reliģija un ģimenes institūts. Konvencija nevēršas pret vardarbības popularizēšanu medijos un pret pornogrāfiju, kurā sieviete viszemiskākajā veidā tiek padarīta par priekšmetu. Kopumā baznīcu līderi konstatēja, ka konvencija neaicina cīnīties ar patiesajiem vardarbības cēloņiem, bet paver iespējas uzspiest Latvijai sociālā dzimuma ideoloģijā balstītu sabiedrības pārveidošanas projektu, kas būtu pretrunā ar Satversmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ar vien tālāk no sava tiešā pienākuma un uzdevuma. Baznīcas kļūst par sociāliem dienestiem. Par Dievu un Viņa valstību aizmirst. Konvencijas un tamlīdzīgas lietas, nav baznīcu kompetences jautājumi, baznīcai ir daudz svarīgāks darāmais – cilvēku dvēseļu glābšana. Bet tam viņām nav nedz laika, nedz izpratnes, nedz arī vēlēšanās.

    • Inkin, Tu pats apzinies, ko raksti, baznīca pati zina, kas viņai jādara, jāaizstāv cilvēka cieņa reāli, reālajā pasaulē, kur valda nelikumības, cietsirdība un ļaunums – grēks, nevis jāsludina pa tukšo. Ja Tev nav ne mazākās sajēgas par morāli un tikumu, tad labāk paklusē, nevis raksti par to, ko nesaproti un negribi saprast.

  2. Vispirms mums marksisti mēģināja uzkundzēties ar šķiru cīņu, tagad ar dzimumu cīņu.

  3. Baznīca rullē

Draugiem Facebook Twitter Google+