×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
25. augusts, 2016
Drukāt

Bēgļi bēg no Latvijas: pabalstu saņem arī aizbēgušie (7)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Lai labotu “brāķi”, kas ļauj bēgļiem saņemt valsts pabalstu arī pēc Latvijas pamešanas, sagatavotas izmaiņas likumos. Taču tās varētu stāties spēkā tikai nākamgad, un ar to nav mierā daļa koalīcijas partiju, kas vēlas izmaiņas pieņemt pēc iespējas ātrāk, vēsta LNT Ziņas.

Latvija bēgļiem maksā uzturēšanās pabalstu – pieaugušie saņem 139 eiro mēnesī, bet nepilngadīgie un katrs nākamais cilvēks ģimenē – 97 eiro. Nodokļu maksātāji turklāt uztur arī tos bēgļus, kuri Latviju ir pametuši, jo noteikumi neparedz pārtraukt maksāt šādā gadījumā. Latvijas Sarkanais krusts, kas uzņēmies atbildību integrēt iebraucējus, ir paziņojis, ka no Latvijas kopš aprīļa ir aizbēguši vismaz 25 bēgļi.

Koalīcijas partijas par nepieņemamu sauc situāciju, kad Latvijas pabalsts nonāk banku kontos arī tiem bēgļiem, kuri no valsts ir aizbraukuši.

“Esošais regulējums ir nepilnīgs. Un, protams, strādājot tagad ar šiem jautājumiem, īpaši situācijā, kur mēs esam piekrituši bēgļu pārvietošanai no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm un arī no Turcijas, mums, protams, ir jāskatās, kas ar šiem cilvēkiem notiks. Un tāpēc ir ļoti svarīgi viņus regulāri uzraudzīt,” uzskata Vienotības politiķe, Saeimas deputāte Lolita Čigāne.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Ka nevar nonemt pabalstus -nesaprotu ,mums par katru kludinu uzreiz STOP un pabalsti nost sedi bez iztikas kamer lietu noskaidros ,te nevar nonemt pabalstus jasmejas

  2. Jājautā- cik prāta mūsu 100 “viedajiem” likumdevējiem, ja tajā likumā 1 rindiņu neiedomājās ierakstīt? Varbūt negribēja? Vai nedrīkstēja?

  3. Ja ar skaidrojumu par šo nenormālo situāciju grieztos pie mūsu augstākās ekselences vai prominences vējiņa ,viņš atbildētu ka tas nav viņa kompetencē ,tāpat kā par notiekošo ap KNAB.

  4. Kā “mazapmaksātie” ierēdņi SABOTĒ valsts intereses !
    Mūsu intereses.

  5. lolitčigāņveidīgo velkamistu kārtējais stulbuma pierādījums!

  6. Vai politiskā atbildība nevienam nav jāuzņemas? Kāpēc valdība drīkst pieļaut tik absurdas un rupjas kļūdas??? Tā ir ļaunprātība pret savu valsti un tautu.

    • Mūsu valstī viss ir nesakārtots ! Kā var bēgļiem maksāt no mūsu nodokļu naudas ,tas ir absurds un nenormāls darījums .Tātad valstij ir nauda,bet pensionāriem un savas valsts bērniem ,atmet tikai nieka grašus. Citās ES valstīs vispirms domā par savas tautas likteni , pēc tam par iebraucējiem ,bet mums ir otrādi .Latvija ir saņēmusi par bēgļu uzņemšanu naudu ,lai tad arī ar to uztura ,nevis ar mūsu sviedru naudu . Iedomājaties,ja to naudu sadalītu mūsu nabaga pensionāriem, un 10,00E bērnu pabalstu vietā saņemtu 97 eiro .Man ir 76, ar kapeikām pensija ,,pateicoties ,, likuma grozījumiem ,ir jācieš man ,bet te ierodas vieglas dzīves tīkotāji un saņem bez strādāšanas vairāk ,kā arī pieprasa uzreiz labiekārtotus sadzīves apstākļus .Mums taču bija jāstāv rindā ,lai tiktu pie dzīvokļa ,bet iebraukušiem izdzimteņiem ,birst nauda no gaisa .Mēs nedrīkstam to pieļaut ,lai VALDĪBA IET UZ ELLI !!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+