×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. jūnijs, 2016
Drukāt

Belēviču soda par dēla apstiprināšanu padomē (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa šodien lēma piemērot 120 eiro sodu bijušajam veselības ministram Guntim Belēvičam saistībā ar sava dēla apstiprināšanu Farmācijas jomas konsultatīvās padomes locekļa amatā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) gan Belēvičam par šo pārkāpumu piemēroja 170 eiro naudas sodu. Kā norādīja tiesā, lēmums pārsūdzams desmit dienu laikā.

Kā ziņots, Saeima pērn pēc KNAB lūguma atbalstīja Belēviča izdošanu administratīvai sodīšanai par diviem pārkāpumiem. Šie pārkāpumi saistīti ar savulaik ierosināto disciplinārlietu pret nu jau bijušo Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktori Ingunu Adoviču un to, ka Belēvičs savulaik Farmācijas jomas konsultatīvajā padomē apstiprināja savu dēlu.

Otru lietu tiesa skatīs 13.septembrī.

Jau ziņots, ka KNAB veica pārbaudi saistībā ar Belēviča rīcību, izdodot rīkojumu, kas paredzēja apstiprināt Farmācijas jomas konsultatīvās padomes personālsastāvu. Toreiz par padomes locekli tika apstiprināts Belēviča dēls Artūrs Belēvičs. Savukārt vēlāk Belēvičs izdeva rīkojumu, kas paredzēja apstiprināt jaunu Farmācijas jomas konsultatīvās padomes personālsastāvu, no padomes izslēdzot savu dēlu.

KNAB uzskata, ka Belēvičs, izdodot abus rīkojumus, veica darbības, kas ietekmē vai varētu ietekmēt viņa dēla personiskās vai mantiskās intereses, līdz ar to nonāca interešu konflikta situācijā un pārkāpa likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteikto aizliegumu. Par minēto faktu Belēvičam bija noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, un vēlāk tika nosūtīts lūgums izdot Belēviču administratīvajai sodīšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. LA, kas tur bija ar tiem LM izšvindelētjiem miljoniem. Kkas ap 100 miljoniem,vai ne? Par tiem kāds atbildēs,vai ne ?:@

  2. Par ko viņš viens ir kritis nežēlastībā un ar ko tie citi pie varas esošie ir labāki ?Visi tie,kuri neko nedarīdami vai strādādami pret valsts interesēm ir radījuši miljoniem lielus zaudējumus?Kaut vai Zatlers ar savu lepno dzīvokli un Freiberga,Bērziņš,par kuru rakstīja,ka pasildījis nagus pie ES fondiem?

  3. Belēvičs – mūsu Kamerons!

  4. Šausmīgi gan liels sods! Vai šis ..varēs to vispār samaksāt? Vai slimajiem nebūs jāsamet?

Draugiem Facebook Twitter Google+